Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile birlikte CSS Sarar Giyim Fabrikasını ziyaret etti.

Eskişehir organize Sanayi Bölgesinde bulunan CSS Sarar Fabrikasını ziyaret eden Başkan Ataç ve Kurt, burada Sarar Protokol Müdürü Alaattin Çoban ve işçilerle buluştu. İşçilerle bol bol sohbet eden başkanlar, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Türkiye’de en çok kadın emekçinin çalıştığı fabrikalardan birinin Sarar olduğuna dikkat çeken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bir yere kadın eli değiyorsa orası güzelleşiyor. Ben kadınları ve kadın istihdamını çok önemsiyorum. Tepebaşı Belediyesi’ne göreve geldiğimde ilk yaptığım işlerden biri de kadın istihdamını artırmak oldu. Arkasından Tepebaşı bölgemizde yaşayan kadınlarımızın sosyalleşmesi, ekonomik açıdan güçlenmesi için birçok proje hayata geçirdik. Bundan sonraki dönemde de önceliğimiz kadınlarımız ve çocuklarımız olacak. Ben bu anlamda kadın istihdamından dolayı Sarar Fabrikasını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

'KADIN İSTİHDAMINI ÖNEMSİYORUZ'

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı sloganıyla hayata geçirdiğimiz Halk Merkezlerimizle kadınlarımız özgürleşti. Kadınlarımız özgürleşince çocuklarımız da özgürleşti. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile hayata geçirdiğimiz projelerde önceliğimiz kadın ve çocuklar oldu. Odunpazarı Belediyesi olarak kadınların istihdamını önemsiyoruz. Bu yönde çalışmalar gerçekleştiren işletmeleri de kutluyoruz” dedi.

 Protokol Müdürü Alaattin Çoban, fabrikaya ilişkin bilgiler aktarırken, ziyaretleri için de Başkan Ataç ve Kurt’a teşekkür etti. Başkan Ataç ve Kurt da firma temsilcilerine çalışmalarında başarılar diledi.