21 Ağustos 2017 Pazartesi günü saat 21.31 de Aslan burcunda Ay Güneş ile 28 derecede kavuşacak ve yeniay ve tam güneş tutulması meydana gelecek.

Tutulmalar, Astrolojide ani değişim getirebilecek, derin dönüştürücü zamanlar olarak bilinir. Dolayısıyla hayatın yüksek ve en düşük seviyeleri ile çakışabileceklerini fark etmek dışında, kader sarkacının çarpıcı bir biçimde sallandığı ve hem canlandırıcı hem de ürkütücü olabilen zamanları sembolize eder.

 

Güneşin temsilcisi Aslan burcu astrolojide beşinci evin sahibidir. Güneş, doğum sonrası doğum haritasını yönlendiren iki ışığımızdan biridir. Kalp merkezli Aslanın en güzel kısmı ise içimizdeki çocuğa ait olmaktır. Çocuksu masumiyetimizi besleyip korumakla ilişkilidir.

Hayatımızın merkezi olmak, sevgimiz ve ışığımız ile yalnızca sevdiklerimizi değil herkesi aydınlatmak bu yaşam yolculuğumuzdaki en önemli görevlerimizden olduğunu unutmamalıyız.

Tutulma horoskopunda Koç burcu yükselmekte, Ay ve Güneş, Regulus sabit yıldız ile aynı hizaya gelmekte,  bağımsız, gururlu, emin, samimi, cesur, militan ve şiddetiyle tanımlanan Regulus sabit yıldızı Mars-Jüpiter ve Uranüs karakterindedir.
Regulus birlikteliğinde gerçekleşen güneş tutulmaları olumlu yönde; başarı, güç, otorite, etki, şeref ve zenginlik verir.

Olumsuz yönde ise; kıskançlık ve nefret besleyen düşmanları, sorun, şiddet ve çöküşe neden olabilecek etkiler verir.

Tutulma derecesine uyumlu bağlantı kucak Uranüs ise bizleri yeni başlangıçlar yolunda cesur adımlar atmaya zorlayacak. Hayatımızı çevreleyen önemli olaylar zincirine ekleyerek, yönümüzü yeniden belirlememize ve bizi hayatta görmediğimiz ve alışık olmadığımız bir yola götürecek.

Horoskoplarımızda Tutulma hangi ev alanlarında ise o ev alanındaki, işlerimizde daha yaratıcı olacak, kendimizi daha iyi ifade etmeye başlayacak ve büyümeye izin vereceğiz.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, cesaretiniz ve yaratıcılığınız ön plana çıkıyor. Çocuklarınızın hayatıyla ilgili yeni bir sürece girebilir yada ebeveyn olabilirsiniz. Kalpleri yaralı Koçlar, aşk hayatınıza ışık tutacak bir partner karşınıza çıkabilir yada Rx Merkür eski aşkınızı getirebilir. Bilmediğimiz yeteneklerinizin açığa çıkması eski alışkanlıklarınızı bırakmanızı sağlayabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, aile, ev ve yuva kavramlarında hareketlilik ve değişken koşullar getiriyor. Ev, emlak alım satım konularında yenilikten ziyade var olanı güzelleştirmek adına Rx Merkür den faydalanabilirsiniz. Evinizde, düzenlemeler toplantılar, davetler verebilir, ebeveynlerinizin sağlıklarına dair gerçekçi ve net tedavi arayışına girebilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, İş eğitim ve kardeşlerinizle aranızda ani gelişen olaylar sizi bazı planlarınızı değiştirmek zorunda bırakabilir. Geçmişe dönük meşeleriniz sizi uzun zamandır ayak basmadığınız yerlere götürebilir. İş ve projelerinize dair önceden yaptığınız başvurularınız netliğe kavuşabilir. Bazı kurallarınız duygusal boşluğunuzu artırabilir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, Maddi konularda gelir ve giderlerinizi bir düzene oturtmak için desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. İşi kurmak, gelir kaynaklarınızı geliştirmek için eski proje ve girişimleriniz yeniden öne çıkabilir. Zevke ve eğlenceye düşkünlüğünüz artabilir ve kontrolsüz harcamalarınız aile figürlerinizin sert tepkilerine neden olabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) ) Sevgili Aslanlar, tutulma burcunuzda gerçekleşiyor. Kişisel ve profesyonel hedeflerinizi belirlemek adına keskin kararlar alabilirsiniz. Kendinizi hangi yollarla en iyi şekilde ifade edebileceğinizi ve yaşam kalitenizi hangi yollarla yükselteceğinizi keşfedebilirsiniz. imaj yeniliği ve acil olmayan operasyonlarınızı beş eylül sonrasına bırakmalısınız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, yaşamınızı sorgulayabilir iç dünyanızda farkındalık kazanabilirsiniz. Geçmişe dair bazı olaylarla kuracağınız bağlantılar sayesinde yolunda gitmeyen mesellerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Keyif ve huzur bulmanızı sağlayacak, İş veya sanat projesi tasarlayabilir, hobi edilebilir yada yardım faaliyetleri içinde yer alabilirsiniz

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, sosyalleşmek, yıldızınızı parlatmak ve kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

Geleceğe dair hayallerinizi gerçekleştirmek için reformik adımlar atabilirsiniz.

Sosyal çevreniz veya meslektaşlarınız arasında sizden fayda sağlamaya çalışan arkadaşlık ve dostluklara tutulma enerjisi ile mesafe getirebilirsiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, Kariyer ve iş hayatınıza dair köklü değişimler getiriyor mesleki planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yada geleceğe dair hedefleriniz ve toplum önündeki statünüz değişebilir. Yaşamınızda yolunda gitmeyen sorunlarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Başarıya adım atmanıza engel olan eski yollara bağlı kalmamalısınız.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, yeni fikirlere ve yeni perspektiflere açık olacaksınız. . İş ve sosyal yaşamınızda kendinizi ön plana çıkarma fırsatları elde edebilirsiniz. Düşünce ve inançlarınıza yeni farkındalıklar katacak deneyimler yaşayabilirsiniz. İş, eğitim veya evlilik gibi sebepler yüzünden yurt dışına taşınabilirsiniz. Eskiye ait çözülmemiş meseleler gündeme gelebilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Ortaklı gelirler, paylaşımlar, borç ve alacak adına cesur adımlar atmak zorunda kalabilirsiniz.

Eşiniz veya ortağınızla geçmişe ait defterleri gözden geçirebilirsiniz. Sorunlarınızı aşmak için farklı çözüm arayabilir veya Yürümeyen ilişkilerinizi sonlandırabilirsiniz. Miras, nafaka, kredi gibi konularla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, iş, evlilik ve sosyal ilişkileriniz ön plana çıkıyor. Evliliğiz veya özel İlişkinize dair ihtiyaçlarınızı düşünebilir, içinde bulunduğunuz koşulları gözden geçirebilirsiniz. İlişkiniz adına çok önemli kararlarda acele etmemeli,  kalbiniz hazır olduğunda harekete geçmelisiniz.

Kariyer yada hukuksal konularda rekabete dayalı bir mücadelenin içine girebilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, İş, Sağlık ve günlük görevleriniz sizi harekete geçiriyor. İş yerinizin yada ofisinizin düzenlenmesi, taşınması gündeme gelebilir. Çalışma arkadaşınız veya yardımcınızın işi bırakması ile bütün sorumluluk üstünüze kalabilir. Kendinizi çok fazla yormamalısınız. Kalbiniz, ayaklarınız ve sindirim sisteminize daha fazla özen göstermelisiniz.