Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde ilk kez gerçekleştirilen Trakya Ödülleri, sanat ve siyaset dünyasından birçok ismi ağırladı. Filika Medya ve Organizasyon'un düzenlediği gecenin sunuculuğunu Ece Pirim ve Şenol İpek üstlendi. Gecenin açılış konuşmasını yapan Filika Medya ve Organizasyon'un kurucusu Dilek Çakır, Doğu ile Batıyı birleştiren köprü konumununda olan Lüleburgaz’da ilk kez böyle bir etkinlik gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu dile getirirken, Filika Medya ve Organizasyon koordinatörü Sevtap Öcal Aşkın da geceye katılım gösteren tüm konuklara teşekkürlerini iletti.
Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp ve Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca'nın katıldığı gecede birçok ses sanatçısı ve oyuncu da yer aldı.
Tuğba Özay, Sevgül Gülmez ve Asya Akın'ın sahneye çıktığı gecede Tarık Mengüç de şarkılarıyla salonu coşturdu. Belediye başkanları ve Uğurkan Erez de Mengüç'e oynayarak eşlik etti.
Seçici kurul değerlendirmesi ve halka açık oylamalar sonucunda Trakya Ödülleri'nde ödül kazanan isimler şöyle:
Yılın Kültür Sanat Ödülü: Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli
Yılın Yapımcısı: Mustafa Uslu
Yılın Yönetmeni: Can Ulkay
Yılın Çevre Ödülü: Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak
Yılın Hollwood Oyuncusu: Mike Mitchell
Yılın Tarih Kültür Ödülü: Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp
Yılın Çocuk Oyuncusu: Emir Berke Zincidi
Yılın Müze Ödülü: Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu
Yılın Klibi Ödülü: Tuğba Özay
Yılın Kadın Haber Spikeri: Nazlı Çelik
Yılın Erkek Haber Spikeri: Mehmet Aydın
Yılın Spor Salonu Ödülü: Suat Yılmaz Spor Salonu
Yılın Belgesel Yapımcısı: Ömer Erbil
Yılın Çevre Programı Sunucusu: Güven İslamoğlu
Yılın Trakya Komedi Filmi: Adem Kılıç
Yılın Ses Sanatçısı: Sevgül Gülmez
Yılın Diyetisyeni: Muhammet Tuzcu
Yılın Psikologu: Yeşim Akıncı
Yaşam Boyu Onur Ödülü: Nurcan Sabur
Yılın Kadına Destek Ödülü: Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş
Yılın Estetisyeni: Mesut Ayyıldız
Yılın Turizm Ödülü: Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç
Yılın Tiyatro Oyuncusu: Berrin Arısoy
Yılın Pasta Sanatçısı: Melis Anık
Yaşam Boyu Onur Ödülü: Emin Halebak
Yılın Erkek Oyuncusu: Cem Uçan
Yaşam Boyu Onur Ödülü: Uğurkan Erez
Yılın Yardımcı Erkek Oyuncusu: Alper Atak
Yılın Yazarı: Nazan Şara Şatana
Yılın Basın Ödülü: Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca
Yılın Kadın Sahne Sanatçısı: Asya Akın
Yılın Güzellik Uzmanı: Hülya Aziz
Yılın Çıkış Yapan Dizi Film Erkek Oyuncusu: Tolga Öztürk
Yılın Yenilikçi Firması: Toybox – Nazar
Yılın Sosyal Sorumluluk Klibi: Abdurrahman Delen
Yılın Aranjörü: Suat Aydoğan
Yılın Genç Erkek Oyuncusu: Batın Uçan
Yılın Kadın Program Yapımcısı: Semra Hülaki
Yılın Eğitim Kurumu: İstek Okulları
Yılın Balık Restaurantı: Agapi Balık Restorant
Yılın Modacısı: Olgay Ergin
Yılın Kadın Sunucusu: Ece Pirim
Yılın Erkek Sunucusu: Şenol İpek
Yaşam Boyu Onur Ödülü: Mehmet Ali Erbil
Yılın Medya Tv Ödülü: Ali Güven
Yılın Dikkat Çeken İkilisi: Ayça & Cem
Yılın Trakya Müziği: Tarık Mengüç.