HAYDİ ESKİŞEHİR GÖREVE..

Avni GELENDOST Avni GELENDOST
Dostça

Eskişehirspor’un çiçeği burnunda kulüp başkanı Sinan Özeçoğlu, geçtiğimiz günlerde bir kamuoyu açıklaması yaparak “Eskişehirspor’a verilen sözler tutulmalı” demiş.

Yerden göğe haklı bence.

Dünya’nın hiçbir kentine nasip olmayan taraftar topluluğu ile büyük yankılar uyandıran Eskişehirspor’da taraftarın desteği gerçek anlamda küçümsenmeyecek derecede önemli.

Evine götüreceği ekmekten kesinti yapan taraftar kombinesi alırken, Eskişehir’in ileri gelenleri bu durum karşısında daha büyük destekler sağlamalıdır.

Hak etmediğimiz yerden bu sezon el birliği, yürek birlikteliği ile tekrar süper lige çıkmalıyız.

Bu sezon olmalı bu..

Yeni yönetim başta Sinan Özeçoğlu olmak üzere gördüğüm kadarı ile kenetlenmiş ve şampiyonluğa odaklanmış konumda.

Geriye sadece Eskişehir’in desteği kalıyor..

Genel kurulun verdikleri görevden sonra hemen zaman geçirmeden kollarını sıvadıklarını ifade eden Eskişehirspor Kulüp Başkanı Sinan Özeçoğlu’nun açıklamasının bazı önemli noktalarına değinmek istiyorum…

“O günlerde kayyuma devredilmesi ve kapanması söz konusu olan Kulübümüz gerçekten çok zor durumdaydı. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı transferler için hemen düğmeye bastık. Kongreler dolayısıyla kaybedilmiş zamanı telafi etmek adına görevi alır almaz hızlı bir şekilde yeni sezon için takımımızı tekrar oluşturabilmek amacıyla elimizi taşın altına soktuk. Göreve geldiğimizde mevcut olan transfer yasağını kaldırmak yolunda gerekli finansal kaynakları sağlayarak, avukatlarımız aracılığı ile harekete geçtik. Fakat temaslar sonucunda, bize kongre öncesi hiç bir şekilde bilgisi verilmemiş olan iki dönem transfer yapamama cezası ile karşı karşıya kalmış olduğumuzu öğrendik. Hepimizin de bildiği üzere BUGÜN GELİNEN NOKTADA, TRANSFER YASAĞI TRANSFER CEZASINA DÖNÜŞMÜŞTÜR. İŞİN ÖZÜ, İLK SEÇİLDİĞİMİZ ANDAN İTİBAREN MALİ YÜKÜMLÜLÜKLER YERİNE GETİRİLSE DAHİ BU CEZANIN KALDIRILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR, CEZANIN GEREKLİLİKLERİNİ MUTLAKA UYGULAMAK ZORUNDAYIZ.

Gelinen noktada, yönetim kurulumuzun puan silme cezasına karşılık tek başına başarabilecekleri elbette sınırlıdır.  Bu yükün altından kalkabilmemiz için;

Seçilmişlerin, Yerel Yönetim yetkililerinin,Ticaret Odamızın,Sanayi Odamızın,Ticaret Borsamızın,Sendikalarımızın,Sivil Toplum Kuruluşlarının (S.T.K.lar) taşın altına ellerini koyarak bu sorunun çözümüne katkıda bulunmaları gerekmektedir.

Ayrıca, kongreler sürecinde söz hakkı alarak Eskişehirspor’umuza destek vereceklerine ilişkin açıklamalarda bulunan eski kulüp başkanlarımız da dahil olmak herkesten verdikleri sözleri yerine getirmelerini beklemekteyiz.

Bütün bunların yanı sıra, yine yukarıda yaptığımız açıklamalara benzer bir şekilde 31.Mart.2017 öncesi dayanışma katkı fonuna kulüp eski yönetimimiz tarafından yapılmayan ödemeler, daha önceden kendileri tarafından yapılandırılmasına rağmen ve buna karşılık ödenmeyen oyuncu borçları sebebiyle eksi onbeş ile eksi otuz puan arası değişen puan silme cezaları ile karşı karşıya bulunmaktayız.  UEFA kuralları gereği,  böyle durumlarda paraları ödeseniz dahi tek tek tüm bu oyunculardan mutabakat almak gibi bir zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bu cezaları kaldırmak için kongre öncesi ilan edilen rakamların çok çok üzerinde olan miktarın ödenmesi bile tek başına yeterli olamamaktadır. Bu noktada maddi gücünüz dahi olsa tüm bu futbolcuları ve menajerleri ile avukatları ile tek tek temasa geçerek ikna etmeniz gerekmektedir. Kamuoyumuzun şunu bilmesini isteriz ki, Eskişehirspor’umuzu bu yükten kurtarmak için hukuk danışmanlarımızla tüm gücümüzle sabah akşam çalışmaktayız.

Önemli bir gerçek şudur ki; bizlere ve kamuoyuna ifade edilen rakamların çok çok üzerinde bir borç ile karşı karşıyayız. Elimizden geldiğince ilk günden itibaren yönetim kurulu olarak kendi ürettiğimiz kaynaklarla, mevcut oyuncularımızla ve yeni teknik ekibimizle anlaşarak gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. Kucağımıza bırakılmış bir bomba ile ilk günkü kararlılığımız neyse aynı şekilde yürümeye devam ediyoruz. Yüzdürmeye çalıştığımız bu büyük geminin tekrar karaya oturmaması için şehrimizin büyüklerinin ve yola çıkışımızda ümit veren diğer dinamiklerin daha çok desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır. Taraftarımız da eminiz ki bu “varoluş” senesinde gerek kombinelerini alarak, gerekse takımlarını destekleyerek ellerinden geleni yapacaklardır.”

Evet; dedik ya koskocaman dünya kenti Eskişehir.

Dünlerde olduğu gibi bugünde takımına sahip çıkacak güçtedir.

Haydi, Eskişehir bu yıl hak ettiğimiz süper lige hep birlikte vereceğimiz desteklerle geri dönelim.

Kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

EN SON EKLENEN HABERLER

 Eskişehir'in Alpu ilçesinde midibüs şoförü direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kazada 1 kişi ölürken, 2'si ağır ol...

Eskişehir'de düzenlenen operasyonda uyuşturucu satıcısı ve kullanıcısı olduğu iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı.

Kültür turları kapsamında Eskişehir’den Karadeniz Bölgesine giden yerli turistler, çay toplayarak ürünün ta...

Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkanlığında Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti’nin (AGAD’ın) ev sahipliğinde 57. başkanlar konseyi...

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu ve Eğitim Bilimleri oturumu tamamlandı.

Saadet Partisi Tanıtma İl Başkanı Veysel Öztürk, SP’nin kuruluşunun 17.yıl dönümü ve Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44...

Eskişehir Web Tasarım