TEKNOLOJİ VE MARKALAR

Yiğit MUMCU Yiğit MUMCU
Teknoloji ve Markalar

Düşünceleri Konuşmaya Dönüştüren Cihaz Geliştirildi.

Kaliforniya Üniversitesindeki bilim insanları düşünceleri konuşmaya dönüştüren bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz, belirli noktalara yerleştirilen elektrotlar sayesinde beyin sinyallerini ses haline dönüştürüyor. Cihazın konuşma kaybına yol açan birçok hastalıkta kullanılabileceği söyleniyor.

Buell Motorcycles’ın Yeni Serisi: Fuell

Elektrikli motosiklet ve bisiklet modelleri ile dikkat çeken Buell Motorcycles, yeni serisi Fuell ile yine ilgileri üzerinde toplamayı başarıyor. Bu serideki bisiklet ve motosikletlerde karbon alaşım malzeme kullanan firma 200 km’nin üzerinde menzil mesafesi sunuyor.

Yeni Apple A13 İşlemcisi 7nm N7 Pro Olarak Üretilecek.

Apple’ın yeni işlemcisi A 13’ü 7nm N7 Pro üretim süreci ile piyasaya sunacağı iddia edildi. Yeni işlemcinin TSMC tarafından aşırı morötesi litografi (EUV) teknolojisi ile üretilmesi planlanıyor.

Microsoft’un Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Aştı.

Apple ve Amazondan sonra 1 Trilyon Dolar değerine ulaşan diğer bir firma da Microsoft oldu. Şu andaki duruma göre Microsoft firması piyasa değeri ile Apple ve Amazon’u geride bırakmış oldu.

Ford Çarpmalara Karşı Kendini Durdurabilen Alışveriş Arabasını Duyurdu.

Ford firması insanların alışveriş anında diğer müşterilere, tabelalara ve raflara çarpmasını engellemek için otomatik frenleme yapabilen bir alışveriş arabası geliştirdiğini açıkladı. Ortamdaki engelleri üstündeki sensörler ile algılayan araba otomatik olarak yavaşlıyor.

Google Fit Uygulamasının iOS Sürümü Kullanıma Sunuldu.

Google'ın Android platformu için sunduğu gelişmiş spor ve sağlık uygulaması Google Fit, iOS platformundaki cihazlar için de kullanıma sunuldu. Google Fit'in iOS sürümü, Apple Watch veya Google Wear OS tabanlı bir sistemle pratik ve rahat bir şekilde çalışabiliyor.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı.

TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu tarafından, ‘TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma’ günü ve İş Bırakma...

Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen “KOBİ’ler için Uluslararası İşağları ve Kü...

Espark'ta düzenlenen Dinamikfest'te sahne alan Rap dünyasının ünlü isimleri Eskişehir'e muhteşem bir gece yaşattı.

Bursa, Afyon, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova örgütlerinin katıldığı CHP Bölge Toplantısı Bursa&r...

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı Kent Konseyi, 21 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle dünya ile eş zamanlı olarak ç...

Eskişehir Web Tasarım