TEHLİKE YÜZDE 700 ARTTI

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
 
Anne babalar gergin, tedirgin sinirli.. Haksızda değiller çocuk istismarı Türkiye’de yüzde 700 arttı. 
 
Her haberde çiğerimiz yanıyor. Kaybolan çocuklar, acılı aile, gelen istismar ve ölüm haberleri. İnsanlar doğal olarak tepkili. Hele ki anne babalar.. Sokakta bir başkasıyla konuştuğu için azarlanan bir kız çocuğu, ailece beraber yürürken ayrılmayın yanımızdan diye bağırılan çocuklar. Bunlara Doktorlar caddesinde 5 dakika içinde ard arda tanık oldum. Çocuklar da anlam veremiyor boş ve korkulu gözlerle etrafa bakıyor. Etraftaki insanlar sapık, istismarcı zannedilmekten çekiniyor. İnsanlar artık çocuklarını severken bile imtina gösterecek noktaya geldi. Sapık zihniyetler yüzünden.
 
Ne acıdır ki bir sapık yüzünden anne babanın evladını doya doya sevememesi onunla güven içinde çarşıda, parkda gezememesi. Sonuç olarak yapılan kötülüklerin faturası bu insanlara çıkıyor. Halk linç kültürüne doğru gidiyor. Hindistan’da yayılan tecavüzcü fotoğrafları yüzünden 29 kişi suçsuz yere linç edildi. Linç kültürü öfkeyi ve ilkelliği besliyor.
 
Yine geliyoruz yasalara.. Yasalar korumalı insanları ve caydırıcı olmalı. Adaletli adil uygulanmalı cezalar. Sadece insan için değil bu topraklarda yaşayan her canlı yasalarca korunmalı.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir'de yapımı devam eden zaytinyağı fabrikası, yeterli desteğin verilememesi üzerine kapanma noktasına geldi.

Türkiye Lokantacılar Federasonu’nun öncülüğünde ikincisi düzenlenen “Ben bir esnafım benim sesim olur musun?...

Eskişehir’de yapılması planlanan termik santrale örnek olarak gösterilen Çanakkele'nin Çan ilçesindeki yeni nesil...

Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen...

CHP İl Başkanı Rabia Akman, AKP İl Başkanının okulu ziyaret etmesi ve hediye vermesini tepkiyle karşıladı.

Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku...

Eskişehir Web Tasarım