TEHLİKE YÜZDE 700 ARTTI

Başak KARAGÜL Başak KARAGÜL
Gökkuşağı
 
Anne babalar gergin, tedirgin sinirli.. Haksızda değiller çocuk istismarı Türkiye’de yüzde 700 arttı. 
 
Her haberde çiğerimiz yanıyor. Kaybolan çocuklar, acılı aile, gelen istismar ve ölüm haberleri. İnsanlar doğal olarak tepkili. Hele ki anne babalar.. Sokakta bir başkasıyla konuştuğu için azarlanan bir kız çocuğu, ailece beraber yürürken ayrılmayın yanımızdan diye bağırılan çocuklar. Bunlara Doktorlar caddesinde 5 dakika içinde ard arda tanık oldum. Çocuklar da anlam veremiyor boş ve korkulu gözlerle etrafa bakıyor. Etraftaki insanlar sapık, istismarcı zannedilmekten çekiniyor. İnsanlar artık çocuklarını severken bile imtina gösterecek noktaya geldi. Sapık zihniyetler yüzünden.
 
Ne acıdır ki bir sapık yüzünden anne babanın evladını doya doya sevememesi onunla güven içinde çarşıda, parkda gezememesi. Sonuç olarak yapılan kötülüklerin faturası bu insanlara çıkıyor. Halk linç kültürüne doğru gidiyor. Hindistan’da yayılan tecavüzcü fotoğrafları yüzünden 29 kişi suçsuz yere linç edildi. Linç kültürü öfkeyi ve ilkelliği besliyor.
 
Yine geliyoruz yasalara.. Yasalar korumalı insanları ve caydırıcı olmalı. Adaletli adil uygulanmalı cezalar. Sadece insan için değil bu topraklarda yaşayan her canlı yasalarca korunmalı.

EN SON EKLENEN HABERLER

Anadolu Üniversitesin Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, başarılı olamadıkları derslerden 3 ders sınavına girdi.

Alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü e...

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 6 işçi yedikleri tavuktan zehirlendi.

Tepebaşı Belediyesi TEBEV, toplumsal desteğin güçlü ve sıcak eli olarak yardıma muhtaç vatandaşlara uzanmaya devam ediyor....

Eskişehir’de bir binada, çatı onarımında kullanılan zift kağıtlarının tutuşması sonucu yangın çıktı.

Lozan Barış Antlaşmasının 95. Yıl dönümü nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi, Çağdaş Yaşamı De...

Eskişehir Web Tasarım