FUNDA’NIN GÖKYÜZÜ GÜNLÜĞÜ

Astrolog Funda G. TAMSÜ Astrolog Funda G. TAMSÜ
Funda'nın Gökyüzü Günlüğü

ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI 

31Ocak 2018 Çarşamba günü saat 16.27 de Aslan burcundaki 11 derece Ay Kova burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunayla beraber, Tam Ay Tutulması meydana gelecek.  

Bununla birlikte, bu Ay tutulması da oldukça özel, çünkü Süper Mavi Ay ile çakışmakta. Hatırlatmak gerekirse, her 2,5 yılda bir Mavi Ay oluşur. Aynı Ay’ın içinde ikinci Dolunay meydana geldiğinde, ikinci Dolunay’ın adı Mavi Ay olarak atlandırılır.

 

Tutulmalar rota değiştirmemiz için bizi zorlayan etkenlerdir. Tutulmalar genellikle önemli bir dönüm noktasını işaret eder. 19 yılda bir tekrarlanır ve benzer etkiler yaşayabileceğinizi vurgular.

 

2018 yılının ilk Ay Tutulması, Ülkemizde gündüz saatlerine denk geldiği için izlenemeyecek, tam tutulmayı doğu Asya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Pasifik adalarından izlenebilecek ve tutulmanın bir bölümü ise kuzey Amerika’nın batı kıyısında görülebilecek.

 

Zodyak’ın 5.evini temsil eden Aslan, yaşam enerjimizi kimliğimizi, egomuzu, çocukları ve yaratıcı çabalarımızı sembolize etmekle beraber, spekülasyonları, risk alma, zevk ve sevgilileri içeren alanları kapsamaktadır.

Zodyak’ın 11.evini temsil eden Kova  ise, arkadaşlarımızı, , diğer insanların çocuklarını, grupları, isyanı, iç karışıklığı ve bu hakları korumaya yönelik insani çabaları kapsamakla berber özgürlük, teknoloji ve nüfus dağılımıyla ilişkilidir.

 

Tutulma horoskopunda Yengeç Burcu yükselmekte. Kuzey Ay Düğümü ile kavuşan Ay, Karşısında, Güneş, Güney Ay Düğümü ve Venüs beraberlik kurmakta. Cesur ve radikal değişiklikler getirecek olan tutulma. İç dünyanızın bakış açısını aydınlatabilir. Dolayısıyla yönünüzü daha kolay belirleyebilir, parlak hedeflerinizi daha rahat ulaşabilirsiniz.

Yaşamınızda İlişkileriniz, yaratıcılığınız, bilimselliğiniz, doğruluğunuz sayesinde belirli bir potansiyelinizin farkına varabilir ve kendinizi ifade etmenizi sağlayacak dönüşler yaşayabilirsiniz.

Sağlık bakımından, dolaşım sistemi, kalp ve tansiyon sorunları yaşayanların çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, duygusal hayatınızda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Duyguların dengelemediği ilişkiler sonlanabilir. Bir kısmınız kadersel partnerinizle tanışabilirsiniz. Hamilelik, doğum gibi sevindirici, sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Veya çocuklarınızın geleceği ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bir işe başlayabilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, eviniz, aileniz ve aile büyüklerinizle ilgili konularda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Kiralama, taşınma araba, eşya alım-satım gibi işlerinizi hızlandırabilir veya evlenerek ailenizden ayrılabilirsiniz. Beklenmeyen giderler, ön görülemeyen masraflar mevcut ekonomik durumunuzu gözden geçirmenize neden olabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, yakın çevre kardeşler, komşularla ilgili konulara önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Geçmiş anlaşmazlıklar çözüme kavuşabilir. Eğitim, seyahat ve ticareti faaliyetlerinizde farklı fırsatlar elde edebilirsiniz. Yurtdışı işleriniz, medya, ticaret veya hukuk ile bağlantılı meselelerinizde iş birlikler sağlayacağınız imkânlar bulabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, finansal durumunuz, bütçeniz ve mal varlıklarınızın değerini korumanız gereken durumlar oluşabilir. Yatırımlarınızı elinizde tutmak-satmak gibi durumlar gelişebilir yada bütçenizi genişletecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Tutulma enerjisi hayatınızda nelerin değiştirilmesi gerektiğine dair sizi aniden netleştirebilir.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, tutulma burcunuzda gerçekleşiyor. Hayatınızdaki karmaşıklıklara son verebilir, hedeflerinizi ve önceliklerinizi yeniden tanımlayabilirsiniz. Kendinizi benzersiz kılan niteliklerinizi açığa çıkarabilirsiniz. Çevrenizi kayda almayacak görsel değişiklikler yapabileceğiniz gibi Menfaat endeksli her türlü ilişkilerinizi de sonlandırma kararı alabilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar içsel bir yolculuğa çıkabilir, kendinizin hiç bilmediğiniz yanlarınızı keşfedebilirsiniz. Yaşamınızda, ilerlemenizi engelleyen ve size hizmet etmeyen ne varsa sonlandırabilir, hayatınızda değişim yaratabilirsiniz. Gizli konular, sırlar aniden açığa çıkabilir, mevcut meselelere dair netleşmeler de yaşayabilirsiniz.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, sosyal hayatınızda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Gelecekle ilgili hayal ve umutlarınızı gözden geçirebilir, hayatınızla ilgili cesur planlar belirleyebilirsiniz. Aşk, romantizm, yaratıcı ve sanatsal içerikli paylaşımlara hayatınızda daha fazla yer verebilirsiniz. Aktif katılımcı olduğunuz alanlarda yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, iş, kariyer ve aile hayatınızda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Sosyal statünüzün değişimine neden olacak kariyer değişimi terfi, zam, ödül, emeklilik yada evlilik gibi durumlarla

Yaşamınız önemli ölçüde değişebilir. Ailevi konularda geleceğe dair yeni kararlar ve yeni hedefleriniz adına ortak çabalar söz konusu olabilir.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, macera, bilgi ve bakış açınızı genişletecek önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz.  Yaşam felsefenizi, inanç biçiminizi sorgulamak için ortam değişikliğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yüksek eğitim hayatınıza devam etmek, dil öğrenmek, yeni bir kitaba başlamak, kariyer yada evlilik gibi gelişmelerle Yurt dışına yerleşme kararı alabilirsiniz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) ) Sevgili Oğlaklar finans ve ortak kaynaklarla alakalı konularda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Yeni ortaklıklara başlayabilir, eski ortaklıkları sonlandırabilirsiniz. Emlak veya miras problemlerinizi çözümü ile elinize yüklü bir para geçebilir. Yaşamınızda sizi değişime sürükleyen gelişmeler   adımlar atamızı gerektirebilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, karşıt burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması ile ilişkilerinizde önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Var olan İlişkilerde mutluluk ve heyecan geliştirmenin yeni yollarını arayabilirsiniz. Bazı çiftler aşamadıkları sorunlar yüzünden ilişkilerini sonlandırma kararı alırlarken, bazılarınızsa evlilik kararı alabilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, günlük yaşam, iş düzeni, çalışma ortam ve şartlarınızda önemli dönüşümler yaşayabilirsiniz. Rutinlerinizde yeni düzenlemeler yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Farklı fikir ve görüşleri sentezleyerek ortak bir proje yada göreve yoğunlaşabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konularda farklı tedavi uygulamaları, adına harekete geçebilirsiniz.

EN SON EKLENEN HABERLER

Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Kızılay iş birliğiyle “Sanayiye Can Verenler Şimdi de Kan Veriyor” k...

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, işçilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Selka Beton işçileri ile buluşan Başkan...

Tepebaşı Belediyesi vatandaşların daha temiz ve güvenilir bir çevrede yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli önlemler...

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği&r...

Eskişehir Anadolu Üniversitesinde, 60’ıncı kuruluş yılı dolayısıyla bünyesindeki memur personeline özel resepsiyon düzenlend...

Üyelerine daha önce 1 milyon doların üzerinde destek sağlayan ve Eskişehir’in ihracatını arttırmak için çalışmaları...

Eskişehir Web Tasarım