Samanyolu’nun konuğu Odunpazarı

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Samanyolu TV’de yayımlanan “Davetsiz Misafir” isimli programa konuk olarak katıldı.
Sunuculuğunu Turgay Başyayla’nın yaptığı programda Odunpazarı’nı ve Eskişehir’i tüm ülkeye anlatan Başkan Sakallı, Odunpazarı Belediyesi Sıcak Cam Atölyelerinde gerçekleşen yayında önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Odunpazarı’nın bugün tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra cam sanatları ile de bir marka haline geldiğini ifade eden Başkan Sakallı, Odunpazarı’nın geleneksel birikimini evrensel konuma taşıyabilen dünyanın ender tarih ve kültür merkezlerinden biri olduğunu vurguladı.
Cama şekil verdiler
Program çekimlerinde Turgay Başyayla ile cama şekil veren Başkan Sakallı, Odunpazarı’nın yılın 365 günü ziyaret edilebilecek bir yer olduğuna dikkat çekersaek, tüm tarih ve kültür meraklılarını Eskişehir’e Odunpazarı’na davet etti. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan program çekimleri sonrası Turgay Başyayla’ya Odunpazarı Belediyesi Sıcak Cam Atölyelerinde üretilen cam objelerden hediye eden Başkan Sakallı, cam işlemeciliğinin Odunpazarı Belediyesi ile yeniden yükselişe geçtiğini ifade ederek, gerçekleştirilen çalışmalarla Odunpazarı’nın cam sanatlarında Türkiye’nin başkenti haline geldiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir