Eskişehirspor’da Başkan ve Yönetim Kurulu, dolar ve euro kurunun her geçen gün artması nedeniyle geçmiş dönemden alacaklı olan dosyalar konusunda çaresiz kaldı.

27 Temmuz’da göreve seçilen Eskişehirspor’da yönetim aradan geçen 120 günde kapattığı önemli dosyalarla herkesin takdirini toplamıştı. Elinde lig düşürme, puan cezası ve transfer yasağı gibi dosyalara bulunan oyunculara makul ödemeler yapıp anlaşma sağlandı. Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek katıldığı bir programda “Biz göreve geldiğimizde kısa, orta ve uzun vadeli planlar yaptık. Kısa vadedeki planımız takımı sahaya çıkarmak, maaşını, yemeğini, primini vermek bunu başardık. Orta vadedeki planımız, alt yapıdaki transfer tahtamızı açmak. Uzun vadede ki planımız, bu kulüpten alacağı olan herkesle, kulübün şartları doğrultusunda, anlaşıp temizlemek istiyoruz” demişti.

----

Döviz kurundaki hareketlilik nedeniyle örneğin 5 yıl önceki bir oyuncuya olan Euro borcu TL değeriyle 6 kat daha fazla artmış durumda. Yönetimin ilk yarı sona ermesine 4 maç kala transfer tahtasını açması artık hayal ürününden ibaret. Alt yapı fabrikasının ciddiye alınması artık daha fazla önem taşıyor.