Es Es’te geçtiğimiz hafta genç file bekçisi Cengiz Alp Köseer’in TFF 1.Lig ekiplerinden Eyüpspor’a transferi ve bu anlaşmayla siyah kırmızılı kulübün gelen parayla elinde -3 puan silme cezası olan Raheem Lawal FİFA dosyasını kapatması alt yapının önemini bir kez daha gösterdi.

Son yıllarda ekonomik krizlerle boğuşan Eskişehirspor’da bu transfer bir dosyayı kapattı gibi gözükse de bu iş lafla veya yazıyla değil rakamla 5.000.000 TL kazandırdı. Kimileri bunu küçümseyebilir ama Es Es’in başka bir geliri olmadığı için alt yapı en önemli geliri. Burada da çok şükür geçmiş yıllardaki gibi elimizdeki BİZİM ÇOCUKLAR ımızı bedavaya göndermedik. Başkan Mehmet Şimşek ve arkadaşları idari başarısının bir yenisine bunu eklemiş oldu. Yakın zamanda Bartu Göçmen, Onur Arı gibi futbolcuları satarak yeni dosyalarda kapanacak umarım.

Gidenin yeri dolar

Eskişehirspor Yönetiminin, taraftarların ve şehrin bu konuda mentalitesini artık değiştirmesi lazım. Bu şehirden ne Başkanlar, Teknik Direktörler ve futbolcular geldi geçti. Hepsinin de yeri doldu ve dolacaktır. Kimini iyi kimini kötü andık, anıyoruz da. Şimdi konuşulanlar Onur, Bartu giderse bir alt lige düştüğümüzün resmidir. Gidenin yerine alt yapıdan daha iyileri gelir arkadaşlar. Şöyle ki geçtiğimiz sezon TFF 2.Lig’de en çok gol yiyen takım Eskişehirspor’du ve bu takımın kalecisi Cengiz Alp’ti, defansında da tüm maçlarda Bartu oynadı. Bu bakış açısını da görmenizde fayda var. Değerini buluyorsa satacaksın başka çare yok. Onur Arı’ya gelince 1.Lig’de herkes eleştirdi, geçtiğimiz sezon kendi pozisyonunu kendi yarattı ve 14 gol buldu haksızlık etmeyelim. Anlatmak istediğim oyuncular değil iyi bir teknik adamla alt yapıdan yeni yıldızlar gelecek ve herkesin yeri dolacaktır. Saygılarımla iyi bayramlar dilerim.