KESK üyeleri memur maaşı zammının yetersizliği hakkında eylem gerçekleştirdi. Eylemde konuşan KESK Dönem Sözcüsü Şerife Özçimen, Toplu İş Sözleşmesi’nin yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Eskişehir'de sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti (VİDEO HABER) Eskişehir'de sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti (VİDEO HABER)

Açlık sınırının 2 bin 600, yoksulluk sınırının ise 8 bin 600 TL’yi aştığını söyleyen Özçimen,‘‘ emekçilerin Ocak maaş zamlarının sahte enflasyon rakamları ile açıklanmasını kabul etmiyoruz! Nasıl bir enflasyon bu markette, pazarda yüksek, emekçilerin zam artışında düşük. İktidar ile yandaş Memur Sen' in işbirliği kuru ekmek zammına neden olmuştur. Fakat daha son sözü milyonlarca memur ve emeklisi söylemedi. Bu Lale Devri bitecek. Boğazınızdan kuru ekmek geçiyorsa aç değilsiniz diyenlere söyleyecek sözümüz var: "Kapı kulu değil, emekçiyiz." " kuru ekmek zammına karşı alanlardan emeğin haklarını bir kez daha yükselteceğiz, sarı sendikalarınızla yaptığınız satış sözleşmesini bir kez daha teşhir edeceğiz" Gerçek toplu sözleşmeyi gerçek sendika yapar. KESK olarak, tüm kamu emekçilerini insanca yaşamaya yetecek bir ücret talebine sahip çıkmaya, hayat pahalılığına,  adaletsiz vergi sistemine, yoksulluk, yolsuzluk ve israf düzenine karşı emeğin haklarını korumak için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz’’ şeklinde konuştu.