Saadet Partisi Eğitim Başkanı Şevket Ünal, kuraklığa dikkat çekerek “Çok fazla su tüketeceği bilinen termik santral kararı bir kez daha gözden geçirilmeli. Enerji üretelim, dışa bağımlı olmayalım derken susuz kalmamızın anlamı yok” dedi.

Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı

Parti binasında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Eğitim Başkanı Şevket Ünal, israfa değindi. Önümüzdeki yıllarda ciddi su sorunlarıyla karşılaşabilineceğini belirten Ünal, “Su da yaşanması beklenen sıkıntı hayatımızı da kısıtlayacaktır. Bu konuda bilinçli olmalıyız. Belediye ve DSİ mutlaka alternatif kaynaklara başvurmalıdır. Öte yandan kuraklığa ramak kala yapılması planlanan ve çok fazla su tüketeceği bilinen termik santral kararı bir kez daha gözden geçirilmeli. Enerji üretelim, dışa bağımlı olmayalım derken susuz kalmamızın anlamı yok. Enerji ithalinden kurtulalım derken su ithal etmeyelim. Bu nedenle termik santral fikrinden vazgeçilmelidir” diye konuştu.