Tepebaşı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşlara ücretsiz kurban kesimi hizmeti verecek. Kurbanlıklar, bayramın 1. gününde Uluönder Kapalı Pazaryeri’nde, 08.00- 13.00 saatleri arası, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından görevlendirilen veteriner hekimler gözetiminde ücretsiz olarak kestirilebilecek.

TEBEV’den evlerde bayram temizliği TEBEV’den evlerde bayram temizliği

Kurban kesimi için bekleyen vatandaşlara Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından da çay ve çorba ikramı yapılacak.

Tepebaşı Belediyesi, hayvan pazarından hayvanını getirmeye imkânı olmayan vatandaşlar içinse ücretsiz servis hizmeti sağlayacak. Ayrıca kesimin ardından, araçları olmayan vatandaşlar için yine aynı servisler devreye girerek ve evlere servis hizmeti verilecek. Ayrıca arzu eden vatandaşlar kesim alanında yer alan Tepebaşı Belediyesi Aşevi bağış noktasına kurban bağışlarını da yapabilecek.

ZABITA BAYRAM MESAİSİNDE

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de Kurban Bayramı öncesinde ve bayram süresince denetimlerini sıklaştırarak sürdürecek. Seyyar satıcıların satış yapmasına izin verilmeyeceğini belirten yetkililer, kesim yerleri dışında da kesim yapılamayacağına dikkat çekti. Kurban Bayramı’nın sorunsuz biçimde geçirilmesi adına çaba harcayan yetkililer, vatandaşların karşılaşabilecekleri sorunlarla ilgili 0 (222) 320 14 14 veya 444 44 26 numaralı telefonlardan 7/24 zabıta ekiplerine ulaşabileceklerini bildirdi.

TEMİZLİK EKİPLERİ DE GÖREV BAŞINDA

Temizlik İşleri Müdürlüğü de bayram süresince sürekli olarak hizmet vermeye devam edecek. Yetkililer, vatandaşların sağlıklı bir ortamda bayram geçirmeleri için çöp çıkarma saatlerine uyulması konusunda uyarıda bulunuyor. Çöp çıkarma saatlerinin 19.00 ile 21.00 arasında olduğunu hatırlatan Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri ayrıca kesimi yapılan hayvanlara ait atıkların, siyah çöp poşetlerine doldurulup ilgililere teslim edilmesini talep etti. (HM)