01.09.2020, 06:51

Teknoloji ve Markalar

Elon Musk, Neuralink Projesini Tanıttı.

Özellikle SpaceX ve Tesla şirketlerinin yaptığı başarılı ve yenilikçi projeler ile adından söz ettiren Elon Musk, Neuralink projesini tanıttı. Neuralink projesi ile insan beyninin bilgisayara bağlantı yapması planlanıyor. Ayrıca, Neuralink projesinin temel amacının bilgisayarla insan beynine ulaşılarak kronik ve çeşitli hastalıklara tedavi bulunmasının olduğu ifade ediliyor.

Ford, Yeni Otomatik Vale Park Sistemini Tanıttı.

Otomotiv dünyasının başarılı markalarından Ford, Bosch ve Bedrock Technologies şirketleriyle ortak çalışması olan yeni otomatik vale park sistemini tanıttı. Ford’a ait olan Assembly Garage alanında Ford Escape modeli ile yapılan çalışmalarda, yeni geliştirilen sistemler, boş park yerini bulmak ve diğer araçlar ile iletişime geçebilmek için Bosch firmasının geliştirdiği yeni sensörleri kullanıyor. Yeni geliştirilen bu sistemde, aracın nesne ve insanlara reaksiyon göstermesini sağlayacak güvenlik önlemleri de bulunuyor.

Asus, Zenfone 7 Pro Modelini Tanıttı.

Bilgisayar ve elektronik dünyasının başarılı isimlerinden Asus, yeni Zenfone 7 Pro modelini tanıttı. Gücünü Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alan 7 Pro modelinde, 8 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB depolama alanı bulunuyor. 6.67 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 piksel çözünürlük sunan ve 90 Hz AMOLED ekrana sahip olan 7 Pro modelinde, 5.000 mAh büyüklüğünde bir batarya yer alıyor.

Samsung, Yeni 980 PRO SSD Modelini Tanıttı.

Teknoloji ve elektronik dünyasının önde gelen markalarından Samsung,  yeni nesil 980 PRO SSD modelini tanıttı. Önceki modele göre 2 kat hızlı olduğu ifade edilen modelin 250 GB, 500 GB ve 1 TB versiyonları bulunuyor. Yeni 980 PRO SSD modelinin PCIe Gen 4.0 ara yüzü bağlantısını kullanacağı belirtiliyor. Buna ek olarak Samsung, yeni 980 Pro SSD modelinde Dynamic Thermal Guard teknolojisinden de faydalanmayı planlıyor.

 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.