Geçtiğimiz hafta içi Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın Dorukhan Toköz’e bir hazırlık maçı esnasında sarf ettiği sözler Ülke futbolunda hatırı sayılır kişi tarafından gündem oldu. Eskişehirspor’da oynamıyorsun ki” cümlesi doğal olarak Eskişehirspor camiasında tepkiye neden oldu.

____

Eskişehirspor resmi hesabı Avcı’ya ’Anadolu’da futbol devrimini başlatan kulübün kutsal formasına dil uzatan herkes adına kınayarak, forma kutsaldır, nasip olmaz herkese’ diyerek en güzel cevabı verdi. Trabzonspor- Eskişehirspor gerili son 1 yıldır en tepeye çıkmışken Başkan Mehmet Şimşek kişisel sosyal medya hesabından güldürmeyen bir fıkra anlattı ve yanan ateşe bir odun daha attı.

____

Şimşek’e en çok saygı duyan, en çok da eleştiride bulunan bir spor yazarı olarak bir yeni eleştiride daha bulunmak istiyorum burada. Başkanım Eskişehirspor’un haklarını korumak tabi ki hakkınız. Eskişehirspor’u küçümsemeye çalışanlara duruşunuzla en güzel cevabı verdiniz bu zamana kadar. Fakat tribün lideri değilsiniz. Artık idari başarınıza bir yenisini daha eklemeniz gerekiyor. Herkese her şeye cevap vermeniz sizin ve Eskişehirspor’un imajını zedeliyor. Toprağa düşüne kadar gerçek Eskişehirsporlular yanınızda zaten. Cüneyt Hoca ile takımın kimyası oturursa zaten 3 seneye kalmaz sportif başarılar da gelecek. Bu zamana kadar çok sabrettiniz. Tepki verilecekse de Başkan Veliniz ve Basın Sözcünüz olduğunu da hatırlatmak da yarar var.Saygılarımla