10.05.2017, 10:34

Seni Çok Sevdik Atam!

AZİZ ATAM! Seni Sevmek Demek! Kendi yapabileceklerimizi düşünmek demek…

Türk Milleti’ne emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, her alanda dünya devletleri arasında en üst seviyeye getirme Ülküsü demek!
Senin yaradılışında fevkalâde bir şey varsa, o da TÜRK olarak dünyaya gelmendir. Türk’ lük Şuurunu bizlere benimsettin.
Seni çok sevdik Atam. Çünkü ;
Kurtuluş Savaşında,Türk Ordusu ve Milleti’nin galibiyeti ile bizlere “Türkiye Cumhuriyeti Devleti” mirasını bıraktığın için..
“Ne Mutlu Türk’ üm Diyene!” sözlerini ruhumuza işlediğin için..
Dünyanın en güzel fikrini, “HÜRRİYET” ve “İSTİKLAL”’i en büyük icra ile, kudret ve zaferle birleştiren bir insan olduğun için…Köklü fikir ve kavramlarda bulunduğun için…
Milli Hakimiyet,Vatanın bütünlüğü,bölünmezliği ve bağımsızlığımız için..
Tarihimiz, dilimiz, sanatımız, zevkimiz, milli haysiyetimiz için…
Seni Sevdik ATAM.! Çünkü; Sen bu manzumenin içindesin.! 
Necip Türk Milleti’nin kanına bu manzumeyi işlediğin için…
“Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözlerin için… Yurt içinde, yurt dışında Türk’ e, Türk Birliğine karşı her türlü mihraklarla müzakere değil, mücadele inancında olduğun için
Ordumuzun,Türk birliğinin,Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan Gazi Mustafa Kemal’e  inandığımız için..
Gökten bir buluta sarıp ta indirilen, Ecdadımızın kanından rengini alan Al bayrak için…
“Atatürk bu yurda ellerini verdi, Büyüyen çocuklarda Atatürk’ün elleri..” diyen. Behçet Necatigil’ in sözlerindeki bu çocuklarda senin ellerini gördüğümüz için…
27 Ekim 1922’de Öğretmenlere “Bugünün çocuklarını yetiştiriniz. Onları Vatana, Millete yararlı insanlar yapınız. Bunu sizden istiyor ve rica ediyorum” sözlerinde, Öğretmenlere verdiğin değer için…
“Beni Türk doktorlarına emanet ediniz” dediğin için…
Demokrasi, hukuk devleti anlayışını mülkün temeli görüp, adil olup Adalete inanarak gereğini yapmak için. Bağımsız yargıyı öngördüğün için… Asrın en büyük Devlet adamı olduğun, hiçbir ülkeden icazet almadan “Dünyaya Hükmettiğin” için… Seni Sevdik ATAM.!
Seni görmek demek, mutlaka yüzünü görmek değil. Senin fikirlerini ve duygularını anlıyor ve hissediyoruz. Bu kafi ATAM..
Senin kuvvetin, Türk Milleti’ne olan sevgin, bizim kuvvetimiz, sana olan sevgimizdir. Türk Milliyetçisi olduğun için, İlkelerin ve yaptığın İnkılâpların için… Seni Sevdik ATAM.!
Seni sevmek demek… Laik, Demokratik, Çağdaş bir hukuk devleti olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ nin ilelebet payidar kalması demek.
Fikri hür, vicdanı hür nesiller, çizdiğin yolda, gösterdiğin ülküde vicdanının sesini dinleyecektir. Ant içtik ATAM!
Türk Milliyetçileri, Al bayrağımızın gölgesinde, vatan toprağı altında sonsuza kadar uyuman için her zaman teminatı olacaktır. Naçiz vücudun Vatan toprağıdır. Cumhuriyetinle payidar kalacaktır. Korkma! Diyerek başlayan İstiklâl marşımızda, Cesur, azimli, yürekli olmamızı işaret ettiği için… Korkmuyoruz ATAM!
Ve… Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerde, Türk Milliyetçileri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Milleti’nin bölünmez bütünlüğünde her zaman teminatı ve gururlu geleceği olacaktır.
Rahat Uyu ATAM.
Türk Milleti Ecdadını Unutmaz, Unutamaz.! Çünkü, Asildir..Azizdir.
 “Ne Mutlu Türk’üm Diyene”
Sevgiyle kalın,

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.