Eskişehir Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Ece Bilgin,4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Bilgin açıklamasında, 4 Ekim etkinlikleri kapsamında “Satın Alma, Sahiplen!” pati şenliği gerçekleştireceklerini duyurdu.

Kent Konseyi’nde yaptığı açıklamada, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü kutladıklarını ifade eden Bilgin “Aslında haklar bir bütün olmalı diye düşünürüm. Nasıl ki insan, kadın, çocuk,  işçi; onların çok doğal olarak görülen ve korunan hakları varsa hayvanların yaşama hakları da son derece doğal ve korunması gerekenler içinde olmalı. Bunları birbirinden ayırt etmek doğru değil bence. Ve bu haklar sadece tek bir günde anımsanmamalı,  senenin her günü her daim aynen insan hakları kadar saygı duyulup göz ardı edilmemeli.”dedi.

Eskişehir için kuvvetli yağış uyarısı Eskişehir için kuvvetli yağış uyarısı

 “GEZEGENİMİZ ONLARLA GÜZEL”

 Hayvansız bir dünya istemediklerini belirten Bilgin “Yaşadığımız mavi gezegen onlarla güzel ve anlamlı. İnsanlığımızın gereğini yapalım, hayvanlara gereken ilgi, vicdan ve duyarlılığı gösterelim. Sadece bir günde değil her gün onları anımsayalım, asla yok saymayalım.”ifadelerini kullandı. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen Satın Alma Sahiplen Pati Şenliği gerçekleştireceklerini anımsatan Bilgin “Şenliğimiz, 7 Ekim Cumartesi günü 12.00 -17.00 saatleri arasında Haller Gençlik Merkezi yanında bulunan parkta gerçekleştirilecektir. Etkinlik herkese açıktır. Bekleriz.”dedi.