Sosyal belediyecilik anlayışı ile pandemi sürecinde de vatandaşlara yardım elini uzatan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, başlattığı ‘Ramazan Paylaşmaktır’ iyilik hareketiyle de vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 17 Öğretim ve Araştırma Görevlisi alıyor Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 17 Öğretim ve Araştırma Görevlisi alıyor

Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma duyguları ile ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla başlatılan ‘Ramazan Paylaşmaktır’ uygulaması büyük destek görerek devam ediyor. Uygulama kapsamında market.eskisehir.bel.tr üzerinden hayırseverlerin satın aldığı Ramazan Kolileri esnaf odaları, dernekler ve muhtarlar aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Son olarak Eskişehir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dayanışma Derneği’ne teslim edilen Ramazan kolileri, ihtiyaç sahibi EYT’liler ile buluşmaya başladı. Erzak paketlerini teslim alan Eskişehir EYT Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Kara, “Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlarımız pandeminin de etkisiyle gerçekten zor bir süreç geçiriyor. Bu sebeple Büyükşehir Belediyemizden erzak konusundaki desek talebimiz kısa sürede karşılık buldu. Teslim aldığımız erzak kolilerini ihtiyaç sahibi dernek üyelerimize bir an önce ulaştıracağız. Bu iyilik hareketine destek veren vatandaşlarımıza ve kolileri bizlere ulaştıran Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ederim” dedi. ‘Ramazan Paylaşmaktır’ uygulamasına destek vermek isteyen vatandaşların “market.eskisehir.bel.tr” web sitesinden ve Üretici Marketlerden erzak kolisi alabileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, iyilik hareketini büyüten tüm vatandaşlara teşekkür ettiler.