Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva ve Hamza Tınas yapımı devam eden “Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” ana kampüs inşaatında incelemelerde bulundular.

Başkan Küpeli, Eskişehir sanayisinin yıllardır özlemini çektiği tam donanımlı meslek lisesine çok kısa süre sonra kavuşacağını söyleyerek, “Yönetim olarak hedeflerimiz ve planlarımız dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzun yıllar hayal edilen ve 2019 yılında bu hayalini gerçekleştirdiğimiz Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ana kampüs inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Okulumuzu 2020-2021 yeni eğitim ve öğretim dönemine yetiştireceğiz. Okulların açılış tarihi bakanlık tarafından 31 Ağustos tarihine çekildi. Bizde bu tarihe yetişecek şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüklenici firmaların tüm ekipleri gece-gündüz demeden çalışıyorlar. Az bir inşaat işimiz kaldı. Ardından okulumuzda kullanılacak teknik donanımlar gelecek, onların montaj ve kurulumları yapılacak. Kısa sürede bu işleri de tamamladıktan, sonra okulumuzu yeni eğitim dönemine hazır hale getirmiş olacağız. 8 ay gibi bir sürede çok güzel ve modern bir meslek lisesini Eskişehir sanayimize kazandırmış olacağız” dedi.

Bindallı çaldığı iddia edilen kadın güvenlik kameralarına yansıdı Bindallı çaldığı iddia edilen kadın güvenlik kameralarına yansıdı

TAM DONANIMLI MESLEK LİSESİ

Başkan Küpeli açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Okulumuzda 30 derslik bulunuyor. Şimdilik 3 bölümle hizmet vermeye başlayacağız. Geçen sene geçici hizmet verdiğimiz binamızda metal teknolojisi bölümünü açmıştık. Bu yeni okulumuzla birlikte bu bölümlere ilave olarak endüstriyel otomasyon teknolojileri ile elektrik ve elektronik teknolojileri bölümlerini de açacağız.  Gelecek senelerde plastik ve makine bölümlerini de açacağız. Okul bünyesinde spor salonu, konferans salonu, kütüphane, atölyeler, sergi alanı, laboratuvarlar ve yemekhane bölümlerimiz var. Toplam 26 bin metrekareden oluşan okulumuzu, inşallah yeni eğitim öğretim sezonunda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bu işe gönül veren sanayicilerimizle birlikte açmayı planlıyoruz. Eskişehir sanayisinin yıllardır özlemini çektiği tam donanımlı meslek lisesine kavuşmasına çok az kaldı.” Küpeli, mevcut geçici binada 100 öğrencin eğitim gördüğünü, 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda 270 yeni öğrenci alacaklarını söyleyerek, ilerleyen yıllarda açılacak yeni bölümlerle bu sayı daha artacağını, ilk mezunları 3 sene sonra vermeye başlayacaklarını ifade etti.