AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine Sarıcakaya ile devam etti. Prof. Dr. Günay Sarıcakaya’da tüm paydaşlarla bir araya geldi.

Tüm gününü ilçede geçiren Günay, ‘’Bugün Sarıcakaya’da daha önce üzerinde çalıştığımız konuların neticelerini değerlendirmek, ilçe halkımız ve tüm paydaşlar ile bir araya gelerek mevcut durumu, istekleri ve önerileri dinlemek için buradayız’’ dedi. Ziyaretlerine İlçe Kaymakamı Recep Aydın ile başlayan Prof. Dr. Günay, ‘’İlçelerimizin değerlerini ortaya çıkarmak önceliğimiz olmalı. Rekabet üstünlüğü olan yönleri belirlenmeli ve tüm ilçe paydaşlarımız, kaymakamlığı, belediyesi, sivil toplum örgütleri, ilçe halkı bir hedef doğrultusunda adımlar atmalı, birlikte kuvvet, kuvvetten bereket doğar.’’ Şeklinde konuştu.

 

Gözden kaçırmayın

Hasat desteğinde başvurular tamamlandı Hasat desteğinde başvurular tamamlandı

TALEPLERİNİZİ ANKARA’DA TAKİP EDİYORUZ

Günay daha sonra üreticiler ile bir araya gelerek üreticilerin öneri ve isteklerini dinledi. Günay, ‘’Sarıcakaya yetiştirdiği sebze ve meyve konusunda adını zaten yeterince duyurdu. Bunu daha ileriye nasıl taşırız buna bakacağız. Siz değerli çiftçilerimizden gelen her türlü talep ve öneri bizim için değerli. Bunlar Ankara’da gerek bakanımız Nabi Avcı gerekse ben en yüksek makamdan takip ediyoruz. Bu toplantılar sonrasında bir rapor hazırlayarak ilgili bakanlıklarımıza iletiyoruz. Daha sonra bakanlarımızı ziyaret ederek kendilerini birebir bilgilendiriyoruz. Sonuçlarını da olumlu veya olumsuz sizlerle paylaşıyoruz. Bugüne kadar üreticilerimiz ile attığımız her adımda olumlu sonuçlar aldık. Ancak her istediğimiz olmayabilir. Bunları da nedenleri ile birlikte yine sizlerle değerlendireceğiz.’’ şeklinde konuştu.