ZİHNİ ÇALIŞKAN NEDEN GAZA BASTI?

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Son günlerde AKP İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın sürekli bir yerlere konuk olduğunu, demeç verdiğini ve bazı açıklamalarla bir şey anlatmaya çalıştığına şahit oluyorum.

İşin ilginci Çalışkan'ın dediklerini anlamak konusunda şahsen zorlanıyor ve bir yere varamıyorum.

Çalışkan sürekli bir takım kişilerden, sosyal medyada yazıp çizen bir kitleden ve kim olduğunu bir türlü çözemediğiniz partili bir gruptan bahsediyor gibi. Lakin kimleri kast ediyor, ne tür bir sorunları var çözemiyorum.

Üstelik açıklama üslubuna, keskinliğine bakınca sanki Çalışkan aşırı sert, bakın elimi masaya vurdum demeye çalışıyor gibi ama sadece çalışıyor.

Kast ettiği isimler kimler, sorun tam olarak nedir ve Çalışkan İl Başkanı olarak bu isimlere ne yapacak pek anlamıyorum.

Önemli bir seçim sürecinde epey sessiz kalan, bu tür açıklamaları pek duymadığımız Çalışkan'ın gaza bastığını ama şimdilik gideceği yönü tam olarak kestiremediğini düşünüyorum. Sanırım kervan yolda düzülür diye düşünüyor Çalışkan neden gaza bastı, fatura kimlere çıkacak, kendisi ile ilgili bir değişiklik olacak mı? bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

 

***

Odunpazarı'na Engel Koyanlar

 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 2. kez seçilerek gorevine devam ediyor. Kurt Başkanlık görevinin ilk döneminde hemen hemen tüm devlet kurum ve kuruluşlarının çeşitli engelleme, baskı ve muhalefeti ile karşı karşıya kalmış ve buna rağmen pratik çözümlerle ders niteliğinde bir belediyecilik performansı göstermişti.

Düşündüm de Kurt'a engel olan, sorun çıkaran, yapacağı işler için bin dereden şu getiren ve alkış alacaklarını zanneden sorumluların pek çoğu o görevinde değil. Görevde olanların bir kısmı da gücünü, nüfuzunu, popülerliğini kaybetmiş halde.

İsim isim yazıp rencide etmek istemem ama içlerinde sadece kurum müdürleri falan yok. Vekil, üst düzey bürokrat, iddialı siyasi isimlerde var ama artık yok hükmünde gibiler..

Demem o ki belki alkış beklerken, iyi bir şey yaptım zannederken bazı isimler sanırım baltayı taşa vurduklarını fark etmişlerdir.

Bırakın engel olmayı Kurt'a artı puan kazandırdıklarını da sanırım anlamışlardır. Umarım yeni dönemde buna yeltenecekler de bu durumu kendileri tecrübe etmek yerine bazılarının tecrübelerinden yararlanarak hareket ederler.

Şehr-i Dedikodu

 

Dedikodu'yu kadınlar yapar diyen halt etmiş. Özellikle Eskişehir de dedikodu'nun mimarı biz erkekleriz. Spor, siyaset, bürokrasi, mahalle aklınıza ne gelirse gelsin her konuda gelişi güzel, gerçeğini sorgulamadan konuşup duruyoruz. Duyduklarımıza kendi niyetini ekleyen, işine geldiği için bildiklerini söylemeyenlerde olunca küçücük şehirde 24 saatte yayılan efsaneleri geri duymak zor olmuyor. Hele ki işi gücü olmayıp gün aşırı toplanan bizim gibi emeklilerin bir kaç saatlik sohbetini inceleyince ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Eski Stadyum alanının altında maden arandığından tutunda, falanca başkanın 8 tane oteli olduğuna, Bilmem nerede müfettişlerin açık bulduğundan, Eskişehirspor'u almak isteyen ünlü bir iş adamına kadar aklınıza gelmeyen bin türlü gerçek dışı söyleme tanık olmak son derece düşündürücü. Asıl düşündürücü olansa bunlara benim gibi gülüp geçen kadar ısrarla inanmak isteyenlerin olduğu. Neyse benden size bir ağabey tavsiyesi olsun lütfen duyduğunuz her şeye inanmayın, kimin ne söylediğine ve ona ne yararı olabileceğini kısaca sorgulayın. Ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız.

EN SON EKLENEN HABERLER

Pamukkale Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek.

İstanbul Üniversitesi 11 öğretim elemanı alımı yapacak.

Gazi Üniversitesi 14 öğretim elemanı alımı gerçekleştirecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ülkemiz temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladı. İhracattaki artış Eskişehir’in de ih...

Eskişehir’de bir vatandaşa ait park halindeki motosikletin direksiyon kilidini kırarak çalan şahıslar güvenlik kameralarına yansıdı....

CHP İl Başkan Yardımcısı Battal Uyar, LGS ve YKS sınavının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada eğitim sisteminin iflas ettiğini s...

Yukarı Çık