KAÇAN GALİBİYET..

Şükrü Oytan Şükrü Oytan

İlk yarı için süslü laflara, edebiyata gerek yok. Orta saha olmayınca eksik oynadık, baskı karşısında rakibe alan bıraktık, orta sahada baskı kuramadık, sahada yoktuk.. İkinci yarı gol bonkörüydük, galibiyete uzandık yakalayamadık, kaçırdık.

Ümraniye karşısında 6 maçta 5. Beraberliği aldık.

ÇAPA HATADAN DÖNDÜ..

Fuat ÇAPA  sahaya sürdüğü 11  ile    ilk yarı orta sahasız ve eksik  oynadı.. Elazığ maçında ikinci yarı oyundan aldığı orta sahaya ilk yarı tekrar şans verdi, maya tutmadı. Gereksiz ısrarından   ikinci yarı hatadan döndü aynı Elazığ maçı örneği  ikinci yarı  orta saha değişiklikleri ile hatasını  telafi etti, Jesse ve Kamal’ı oyuna alarak oyunun temposunu artırdı, oyunu rakip sahaya taşıdı. İlk yarı  destek  görmeyen  orta sahaya  destek sağladı, alan daralttı , pozisyon buldu.73 de Jesse  yediğimiz golden bir dakika sonrası % 100 lük pozisyonda direği nişanladı, ardından 82 de Mehmet  direğe takıldı, aynı Mehmet 90 da Jesse’nin al at pasında akıl almaz bir gol  kaçırarak kader çizdi. Goller stoperlerden geldi 45+1 de Erdal 74 de Mevlüt top takip etmenin mükafatını attıkları gollerle aldılar. Kutlarım..

NASILDIK..?

Sissako sahanın yıldızıydı. Pres yaptı, savunmaya destek verdi, top üretti, pozisyon buldu. Tek hatası buluştuğu  topla fazla  oynaması top kaybı yarattı.

Orta sahada Furgan ve Furkan ilk yarı hücum ve savunmayı yalnız bıraktılar ..Forvete top üretilmedi savunmaya yük bindi. orta sahada rakip bulduğu boşlukta kamp kurdu. Orta saha boşluğunu gören  Ahmet Hoca savunmadan Yasir’i Emircan’a destek olarak sürdü bu kanatta  Mehmet Feyzi her pozisyonda 2 ye 1 kaldı.. İlk golde ilk golün sahibi Erdal göbekten bindiren Atabey’i kaçırdı  savunmanın duruş ve diziliş hatası da eklenince gol sürpriz olmadı ,, ikinci golde de aynı hatayı Recep af etmedi, her zaman olduğu gibi iki ucuz gol yedik.

Milinkoviç sahada yoktu, hiç risk almadı. Emre istediği topları alamadı, markajdan kurtulamadı. Kamal orta sahayı toparladı, Jesse oyuna hız getirdi.

Özellikle ilk yarı çok top kaybı pas hatası yaptık, organize olamadık. Üçlü baskıyı aşamadık topla çıkamadık, orta sahadan savunmaya destek gelmeyince tek top anlayışı ağır bastı, rakibe yaradı. Takım oyunu sergileyemedik, ferdi özellikler ağır basınca top kayıpları geldi.

İkinci yarı değişiklikleri ile topun bizde kalmasını sağladık, rakibin uzun ve özellikle savunma arkası topları iyi topladık,  az hata yaptık.

75.dakika gol  sonrası oyunu 40-45 metre kabullendik, rakip iştahı kabardı, zorlandık,85 de açıldık pozisyonlar bulduk.

Kısacası üç puanı ilk yarı onlar ikinci yarı biz kaçırdık. Üç puan  alsaydık son 4 haftaya sorunsuz girerek yeni yılın planlamasını yapardık. Yine de Afyon’un sahasında mağlubiyeti moralimizi  düzetti.

Yenemedik ama yenilmedik, bir sıfırdan büyüktür, özellikle deplasmanda.. Emeği geçenleri kutlarım.

LİGİN DİBİ..

Sırada bu hafta Pazartesi akşamı 19.00 da sahamızda Afyon maçı var. Galibiyet bizi ligde tutar, sahasında Altınordu mağlubiyeti ile  ateş hattına düşen ve 25 puanda kalan Afyon üçüncü takım olmaya büyük aday.

Karabük sonrası düşecek aday  iki takım  Eskişehir-Giresun-Afyon ve Elazığ arasından çıkacak görünümündeydi. Biz figüstür ve puan olarak son 4 haftaya avantajlı giriyoruz. Giresun-Afyon ve Elazığ zor maçlara çıkacaklar.23 puanlı Elazığ  dört  maçın dördünü de alırsa kurtarır ama çok zor, yeni adresi büyük ölçüde belli oldu adresi 2.Lig.

Giresun ve Afyon arasında üçüncü aranıyor. Giresun 29 puanla avantajlı.25 puanlı Afyon zorda.33.Hafta Elazığ’da var olma maçına çıkacak..

31 Hafta Eskişehir-Afyon, İstanbul-Elazığ,  Gazişehir-Giresun maç sonuçları  büyük sürpriz olmazsa 2.ligin yeni takımlarını büyük ölçüde belirler.

Biz işimize bakalım. Afyon maçı 1-0 olsun bizim olsun..

EN SON EKLENEN HABERLER

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Araştırma Görevlisi alacak

İstinye Üniversitesi 38 Akademik Personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 19.940 Sözleşmeli Öğretmen alacak.

Fırat Üniversitesi 112 Sözleşmeli Sağlık Personeli alacak.

Sağlık Bakanlığı uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı istihdam ilanı yayınladı.

Altınbaş Üniversitesi  çeşitli fakülte ve programlarda görevlendirilmek üzere 21 Öğretim Üyesi alacak. ...

Yukarı Çık