OHHHHHHH…

Şükrü Oytan Şükrü Oytan

Taraftar-Yönetim-Fuat ÇAPA ve futbolcular Osmanlı galibiyeti sonrası derin bir oohhhh çekti.

Maç sonu yetkili ağızlar galibiyetler sonrası klasik  “-Beklediğimiz galibiyeti aldık,planımız tuttu,çok iyi oynadık”-değerlendirmesi yapsalar da bu farklı  sonuç sadece bizim değil tüm Türkiye’nin beklemediği bir sonuçtu.Hesapları bozduk.Bir hafta önce tanınmayacak bir takım, ligde liderlik mücadelesi veren ve de sahasında Osmanlı’yı Mehter marşı eşliğinde yeniyor,rüya gibi.İnsanın aklına “-Daha önceleri neredeydiniz”-ezgisi geliyor..

 Oynamak kadar sahaya yüreğini koymak,savaşmak  galibiyetin en önemli unsurlarından birisi olduğunu bu maçta gördük.Başta 99 dakika hiç susmayan taraftarı ve emeği geçenleri yürekten kutluyorum.Karamsarlığımıza bir ışık yaktınız.Şampiyon olamasak da bu zor şartlar altında ligde kalmamız büyük olay olacak seneye yeni umutlar la  bakabileceğiz...

GELELİM MAÇAAAA.

Önce kadroda yapılan büyük 6 kişilik revizyonda Sayın ÇAPA doğruyu yaptı.

Zorunlu olarak  cezalı O.Saha Kamal ISSAH yerine Furgan Polat,İstanbulspor maçında istenileni veremeyen M.Feyzi yerine Cemali-Berkay yerine Mevlüt tercihleri kadar İstanbulspor maçında kulübede oturttuğu  Sissako ve Milinkoviç’i ilk 11 de oynatması yanlıştan dönmesiydi. Tek risk  Jessi yerine genç Furkan BALABAN İDİ.,Kararının doğruluğunu  Furkan ispatladı,koştu,alan kapattı,pres yaptı..

Golleri yine ucuz yedik.Savunmadaki duruş ve vdizili hastalığımız iki ucuz gol getirdi,el birliğiyle Her iki golde de özellikle stoperlerin hatası vardı  GUEYEyi yıldız yaptık.

Oturmuş bir takım görüntümüz vardı.Topu kazanınca boş alan kazanmak kayıp edince rakibin alanını daraltma özelliğimiz göze battı,rakibe alan vermedik.Orta saha presi Nijerya’lı beyin MATTHEW’in oyun kurmasını zorlaştırdı Kamerun’lu O.Saha sağında ki tehlikeli ayak Eric AYUK  maç boyunca etkili olamadı pres onu oyundan düşürdü. Senegal’li santrafor Megaye GUEYE iki kez topla buluştu savunmanın ikramını ret etmedi.

Sahada 65 dakika oyunun oynanışını baştan aşağı değiştiren bir ordu vardı.60 sonrası rakip değişiklikleri ve bizde başlayan yorgunluk onların iştahını kabarttı.Golü buldular özellikle Burhan EŞER takıma hız kazandırdı.Değişiklikler gecikti,ancak giren oyuncular tekrar tempoyu yakalamamızı sağladı.

Total futbol için yetenekli ve disiplinli oyuncular gereklidir.Yakınan,sızlanan,dikkatini vermeyen oyuncu diğerlerini de etkiler.Osmanlı bu hatayı nyaptı biz tek yürek olduk.Mevlüt haftalar sonrası sahalara döndü ve  az hata ile oynarken Erdal’ın dikey futbolu skoru belirledi.Furgan POLAT geçen maçta kadroya alınmamasının nedenlerini iyi irdelemiş olmalı ki uzun haftalar sonrası sahada olduğunu hatırladı,koştu pres yaptı,Mehmet ile orta sahayı kapattı,top üretti 2.golün mimarıydı.Bu futbolu ile büyür..Düne dönerse  küçülür.Üç çocuk babası Emre evlatlarını boş geçmedi 3 golü onlara

Hediye etti,süperdi.Milinkoviç kendini yormadı,Sissako 70 sonrası yoruldu..

Kısacası sahaya takım olarak çıktık takım olarak döndük.Başarının temelinde inanmışlık vardı.

ÇAPA

M aç sonu açıklamalarında dolmuşluğunu sergiledi.”-Bizde iyi teknik adam olmak sonuca bağlı,yaptıklarınızın önemi yok”-sözleri iç dökmekti.Ancak Türkiye’de değil tüm dünyada sportif oyunlarda çalıştırıcılar takımlarının  ligdeki sıralamasına aldıkları sonuçlara göre ya var yada yokturlar..

Osmanlı maçı bence Sayın ÇAPA’yı direkten döndürdü.Bu futbolu oynatırsan ve sonuçları alırsan işini iyi yapan birisi olur baş tacı edilirsin.Yoksa teşekkür edilir yol ayırımı yaşanır.Emanet sende.Oyna-Oynat-Kazan..

EN SON EKLENEN HABERLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart tarihli illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

Eskişehirli Milli kayak sporcuları U14 yaş kategorisinde Alya Çetintaş ve U16 yaş kategorisinde Yağmur Tuna Kosova'da milli takım formasıyla &u...

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Araştırma Görevlisi alacak

İstinye Üniversitesi 38 Akademik Personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 19.940 Sözleşmeli Öğretmen alacak.

Fırat Üniversitesi 112 Sözleşmeli Sağlık Personeli alacak.

Yukarı Çık