DOĞAN İYİ AMA ÇEVRESİ KÖTÜ

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Son günlerde kamuoyunun çok büyük bir kısmında Kazım Kurt’un nasıl önemli bir zafer elde ettiğini, aslında sadece AKP’ye değil yedi düvele karşı nasıl galip geldiğine dair çok önemli söylemlere, yazılara güzellemelere şahit oluyoruz.

Ne mutlu ki seçimden önce bunu dile getirmekte imtina edenler dahi artık Kazım Kurt’un siyasi tecrübesi, çalışkanlığı, oyun okuma yeteneğinin farkındalar.

Evet, artık seçim süreci sona erdi. Mazbatalar alınacak ve Odunpazarı için 5 yıllık yepyeni bir hizmet süreci başlayacak.

Ancak Volkan Doğan ve o ses çıkartmadan ses çıkartmayan çevresi henüz bu seçimin bittiğine inanmak istemiyor.

Aradaki 8.000 (sekiz bin) oy farka rağmen İstanbul’dan özenip tekrar tekrar oylar sayılsın istiyorlar. Yenilgiyi kabul etmemek adına yapıyorlar bunu. Aslında 20 kere sayılsa da sonucun değişmeyeceğini ve bir arpa boyu yol gidemeyeceklerini bildikleri halde yapıyorlar.

Çünkü kendi kendilerini önümüzdeki aylar boyunca böyle avutacaklar. “Aslında biz kazandık ama hakkımız çalındı” diye fütursuz cümleler kuracaklar. Seçimin ilk günlerinde etmedikleri itirazları seçimden 1 hafta sonra yapmalarındaki amaç bu olsa gerek.

Bunu iddia eden, dile getiren, yazan çizenlere bakınca aslında itirazın seçmeden değil, bizzat Doğan ve çevresindeki profesyonel ekibinden geldiğini görmek de zor değil.

Kimine iş vaadi verilmiş, kimi müdür olacağını düşünen, kimi seçim sürecindeki gelirini elde etmeye devam etmeye hevesli kişiler.

Bir de ismini AKP Milletvekili Salih Koca döneminde duyduğumuz, tanıdığımız ve geçen dönem Baro seçimini 3. Sırada tamamlayarak umduğunu bulamayan Pınar Turhanoğlu gibi hukukçular var.

Avukat olmasına rağmen insanlara hırsız diye imalar, oylar çalındı anlamı çıkaracağınız paylaşımlarla ne yazık ki hukukçu kimliğe ve profesyonelliğe uzak bir tavır içinde kendisi.

Çiftelerde 8 oyluk farka rağmen ortaya çıkan itirazın reddine tek kelam etmeyen ama Odunpazarı söz konusu olunca 8.000 oyluk farka aslan kesilenler, Kazım Kurt’un zaferini gölgelemeye çalışanlar olması son derece komik ve beyhude çabalar.

Eminim yarın öbür gün bu sonuçların başarı olduğunu, AKP’nin Eskişehir’de umulandan iyi oy aldığını falan iddia etmek için ince ince çalışılmış bir kurgu oynanıyor şu an. Belki seçimden sonra boşta kalacağım diye korkup AKP İl Başkanlığı’na doğru yürümenin altyapısıdır kimbilir.

Ne de olsa sosyal medya trolleri, algı operasyonları ve asılsız haberler konusunda uzman bir kadro var ve onların böyle boşta kalacak olması birilerini çok üzüyordur. Onları değerlendirecek yeni bir makam, yeni bir hedef, yeni bir koltuk lazım değil mi? 

Ama sayın Volkan Doğan ( sayın derken sayma anlamında değil, saygı belirtisi olanından)

Bu hamlelerle insanların gözünde puan kaybetmeye, henüz genç yaşta kendinizi bitirmeye yemin etmiş gibi koşar adım ilerliyorsunuz. Önce 3 ayda geldiğiniz hale, sonra ekibinize bir bakın ve bana kalırsa başkalarının değil yüreğinizin sesiyle ilerleyin)

Yoksa bu tavırla bırakın seçime girmeyi, sizinle tavla bile oynanmaz.

EN SON EKLENEN HABERLER

Pamukkale Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek.

İstanbul Üniversitesi 11 öğretim elemanı alımı yapacak.

Gazi Üniversitesi 14 öğretim elemanı alımı gerçekleştirecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ülkemiz temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladı. İhracattaki artış Eskişehir’in de ih...

Eskişehir’de bir vatandaşa ait park halindeki motosikletin direksiyon kilidini kırarak çalan şahıslar güvenlik kameralarına yansıdı....

CHP İl Başkan Yardımcısı Battal Uyar, LGS ve YKS sınavının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada eğitim sisteminin iflas ettiğini s...

Yukarı Çık