NE MUTLU ESKİŞEHİRLİYİM DİYENE

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

“Belki erken, belki en azından yılbaşı gelsin diyebiliriz ama görünen o ki Merkez’de 3 kırsalda 2 Belediyesi olan CHP 31 mart tarihinden sonra bu mevcudun yanına en az 3 belediye daha eklerse benim için sürpriz olmayacak. Bu yazımda henüz 5 ay önceden yazılmış ilk ve tek tahmin olarak kayıtlara geçsin. Bakalım doğru bir tahmin yapmış mıyım, 1 Nisan’da değerlendiririz.”

 

Bu yazıyı 13 Kasım 2018’de seçimlere henüz 5 ay varken sizlerle paylaştım. 1 Nisan’da muhasebesini yapalım dedim.

Görünen o ki Çifteler’de kesin sonuç CHP adına değişirse yüzde yüz, değişmez ise ufak bir sapma payı ile isabetli bir tahmin yapmışım.

 

Aslında 1 Nisan’da göreceğiz bakalım dediğim ve bugün tek tek değerlendirmem gereken pek çok öngörüm var.

Ve inanın bu öngörülerin hepsi bir bir gerçekleşti. Tek tek saymayacağım ama merak edenler veya itiraz edenler varsa lütfen gazetemizin internet sayfasında yazılarıma tek tek baksın ve şayet yanıldığım bir öngörü ve tahmin var ise lütfen benle paylaşın, açık açık yazmazsam namerdim diyecek kadar bu konuda iddialıyım.

 

Lütfen yanlış anlamayın, bunu kendimi övmek ya da bakın ben demiştim demek için yazmıyorum. Anlatmak istediğim şey aslında herkesin çok rahat, çok net, çok kolay görebileceği bazı şeyleri AKP’nin görememesi ve Eskişehir’i bu kaçıncı seçim olmasına rağmen tanıyamadığını belirtmek için yazıyorum.

 

Evet AKP bir kez daha kaybedenler kulübüne yepyeni isimler ekledi. Olmayacak duaya amin demenin bedelini bu sefer kim ödeyecek bilmiyoruz. Ancak Harun Karacan, Dündar Ünlü gibi etkisi ve öngörüsü güçlü isimlerin sözüne kulak asmamak AKP’ye ne denli pahalıya patladı onu biliyoruz.

 

Volkan Doğan’ın agresif tavrı ile, adeta karalama kampanyası şeklinde yürüttüğü seçim sürecinin sadece kendisi değil AKP’ye ne denli zarar verdiğini biliyoruz.

 

İbrahim Kaynarca’yı son gece ayak oyunları ile saf dışı bırakmanın nasıl büyük bir hata olduğunu rahatça görüyoruz.

 

Burhan Sakallı’nın gayet naif ve iyi bir insan olmasının Büyükerşen gibi bir dev karşısında MHP İttifakına rağmen işe yaramayacağını idrak ediyoruz.

 

DP İl Başkanı Hüseyin Özcan’ın AKP’li Volkan Doğan sevdasının,  İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca’nın Odunpazarı’nda ittifakı bozarak aday çıkarmasının, ben yüzde 40 oy alırım diyen İYİ Parti Adayı Salih Karabacak’ın ne kadar siyaseti okumaktan uzak olduğunu görebiliyoruz.

 

CHP içindeki hiziplerin artık kendilerini sallayan, güvenen ve etki edemeyecek bir hale geldiğini kendilerinin de fark etmesini umuyoruz.

 

İftira ile, karalama ile Eskişehir’de itibar kaybettirmez aksine güç kazandırırsınız diyenlerin haklı çıktığını anlıyoruz.

 

Bir de Büyükşehir ve Tepebaşı kazanır ama Odunpazarı imkansız diyenler. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un gelecekte kendi ikbaline engel olacağını düşünüp içten içten bölmeye, zarar vermeye çalışan ve kazanmasın diye en kirli ittifakları kuranlar vardı.

 

4 koldan, tankla, tüfekle, her türlü etik ve ahlak yoksunu çabaya rağmen güneşin balçıkla sıvanmayacağını ve Kazım Kurt’un aslında sadece rakiplerine değil hiziplerine de ağır bir ders verdiğini görüyoruz.

 

Demem o ki, aslında hepimiz her şeyi görüyor, biliyor, anlıyor ve bunu yaparken zorlanmıyoruz. Ben de naçizane hepsini seçim sonuçları gelmeden gördüğüm için mutluluk duyuyorum. Durum bu kadar basit.

 

Şimdi biraz dinlenme, ufak bir tatile çıkma zamanı. Hak ettiğimi düşündüğüm bu tatilin ardından inşallah yeniden sizlerle buluşacak ve şehrin gündemine dair en çarpıcı detayları ve yorumları sizlere aktarmaya devam edeceğim.

 

Tekrar görüşünceye dek hepinize mutlu baharlar diliyorum.

EN SON EKLENEN HABERLER

KTO Karatay Üniversitesi 2 öğretim üyesi alımı yapacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 45 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kırklareli Üniversitesi 26 öğretim üyesi alımı yapacak

Eskişehir Sanayi Odası, “Avrupa Yeşil Mutabakatı (Green Deal)” konusunda önemli bir adım attı. “ESO Sürdürülebil...

Ruhsatsız iş yerlerinde korona virüs tedbirlerini hiçe sayarak kumar oynayan 144 kişiye idari para cezası uygulandı.

Tarım arazilerinde gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 910 dekarlık alanda tarım faaliyetlerine başlayan Odunpazarı Belediyesi, sını...

Yukarı Çık