CUMHURBAŞKANI DOĞAN’A NEDEN KIZMIŞ?

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir’e geldi. Ancak gelişinden önce İl Başkanlığı ve Milletvekili Harun Karacan dışında Erdoğan’ın gelişi, mitingi ile ilgili bir mesaj, duyuru ya da bir bildiriye tanık olmadık. Hatta AKP Odunpazarı Adayı Volkan Doğan’ın bu konuda tek bir paylaşım yapmaması, çağrıda bulunmaması, Bakan Soylu geldiğinde bile insanları mesaj yağmuruna tutarken Cumhurbaşkanı’nın gelişine dair pek bir sessiz kalması bana düşündürücü geldi.

Bir de aynı gün yaşananlarla ilgili iddialar ve sonrasında ki tavırlara bakınca Erdoğan’ın Volkan Doğan ile ilgili kanaati ve o gün yaptığı konuşmada AKP Belediye Başkan Adaylarından hiç bahsetmemesini de manidar buluyorum.

İddiaya göre Doğan o gün alana geç gelmiş, gitmiş ve sonradan tekrar çağrılarak yeniden gelmiş. Çünkü Erdoğan alana geçmeden önce Doğan’ı ikaz etmiş. Birileri Erdoğan’a AKP Adayı Doğan’ın partili değil bağımsız aday gibi çalıştığını, yaptığı reklam, ilan, araç giydirmelerde AKP’ye ya hiç ya da çok küçük yer verdiğini, sanki partisinden utanır gibi davrandığını söylemiş.

Yine iddialara göre şikâyet listesinde Doğan’ın çevresindeki bazı isimlerin, bazı ilişkilerin ve özellikle müteahhitlik işleri ile ilgili bir takım vaat ve sözlü anlaşmaların da parti içinde rahatsızlık yarattığı dile getirilmiş.

Üstüne üstlük AKP’nin yakın olduğu bir araştırma şirketinin anketine göz atan ve Volkan Doğan’ın Kazım Kurt’un 13 puan gerisinde olduğunu gören Erdoğan’ın bu duruma da çok öfkelendiği söylenenler arasında.

Haliyle AKP Genel Başkanı’ da olan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Volkan Doğan’ı ve ekibini uyararak bundan sonra tüm ilan ve reklam çalışmalarında AKP ve logosunun görünür ve büyük bir şekilde kullanılması söyleyerek bu konuda Nabi Avcı’ya da sitem etmiş.

Bu yüzden konuşmasında hiçbir adaydan bahsetmeden, onların yaptıklarını tasvip etmediğini söyleyerek Eskişehir programını kısa tutarak şehirden ayrılmış.

Bu yüzden Doğan’ın gazete ve billboardlarında birden Tamam İnşallah diye yazan ve Nabi Avcı’nın 1994’de Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı slogan ile AKP’nin logosu görünür bir şekilde yerini almaya başlamış.

Bu da bizlere aslında iddia edilen şeyin doğruluğu açısından da bir fikir veriyor.

Demek ki ateş olmayan yerden duman çıkmıyor.

Üstelik seçimden sonra yeniden AKP İlçe Başkanlığı görevine ya da parti içinde başka bir göreve döneceğini düşünen Doğan’ın sanırım bu hadise ve seçim sonuçlarından sonra partide pek bir hükmü kalmayacağını düşünenler de bu konuda haklı çıkacak diye düşünüyorum.

Dipnot: Demokrat Partinin Eski İl Başkanı Şükrü Ketenci dün bir basın açıklaması yaparak Doğan hakkında belgeli ve düşündürücü iddialarda bulundu. Meclis üyesi iken bunu yapan Belediye Başkanı seçilirse neler yapar diye kamuoyuna bana göre önemli açıklamalarda bulundu. Bugün yerimiz kalmadığı için değinemedim ama yarın bu konuda çok daha fazlasını bu köşede değerlendireceğim. Hepinize sonu mutlu bitecek, bahar dolu haftalar.

EN SON EKLENEN HABERLER

KTO Karatay Üniversitesi 2 öğretim üyesi alımı yapacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 45 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kırklareli Üniversitesi 26 öğretim üyesi alımı yapacak

Eskişehir Sanayi Odası, “Avrupa Yeşil Mutabakatı (Green Deal)” konusunda önemli bir adım attı. “ESO Sürdürülebil...

Ruhsatsız iş yerlerinde korona virüs tedbirlerini hiçe sayarak kumar oynayan 144 kişiye idari para cezası uygulandı.

Tarım arazilerinde gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 910 dekarlık alanda tarım faaliyetlerine başlayan Odunpazarı Belediyesi, sını...

Yukarı Çık