KAZIM KURT VE PROJELERİ

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Kazım Kurt Cumartesi akşamı 2019-2024 dönemine ait 25 projesini kamuoyu ile paylaştı. Her ne kadar ben unutulmuş, davet edilmemiş olsam da, TV ekranlarından üstelik çayımı yudumlayıp, ayaklarımı uzatarak izledim bu toplantıyı.

Hem projeler ve sunumu hem de soru cevap kısmındaki cevaplarından sonra bir kez daha Kazım Kurt’un ne kadar yetenekli kaliteli ve tecrübeli bir siyasetçi olduğunu hepimiz anlamış olduk.

Öncelikle projelerin hepsi bana göre son derece önemli ve değerli ancak içlerinde öne çıkan bazı projeler var ki onların daha özel olduğunu düşünüyorum.

Mesela 75. Yıl mahallesine yapılacak olan Yüzme Havuzu ve Spor Salonu projesi gerçekten heyecan verici.

Mesela yaşlılar için Huzurevi ve tartışmasız 100 kreş projesi diğerlerinden bana göre daha önde olan projeler.

Tabi tüm projeleri tek tek yazıp bir köşe de değerlendirmek mümkün değil ama 25 proje hazırlanırken çocuklar, yaşlılar, hayvanlar, çevre, esnaf, gençler, kadınlar ve en önemlisi engelli bireylerin unutulmaması kayda değer bir husus.

Üstelik anladığım kadarıyla projelerin birçoğu altyapısı, fizibilitesi gerçekleştiriliş, bir önceki dönemde pilot olarak denenmiş ve kaynakları, hesaplamaları yapılmış projeler.

Son günlerde özellikle AKP Adaylarının bol keseden savurduğu, yüksekten uçan, fizibilitesi yapılmamış vaatlerinden sonra sanırım kamuoyunun tamamına derin bir nefes aldırdı bu projeler.

İnanıyorum ki son günlerde sıkça duyduğum, MHP’li, AKP’li birçok insanın açık açık destek vereceğini ifade ettiği Kazım Kurt bu projelerle kendisine olan ilgiyi daha da artıracaktır.

Ayrıca hatipliği, hazır cevap yeteneği ve siyasi stratejisi ile özellikle siyasete yeni başlayanlar için de bir staj projesi, bir atölye çalışması yaparsa şehre büyük iyiliği dokunur.

AKP’ye Kaybettiren Seçim Stratejisi

 

Siz kim olduğunu az çok tahmin ediyorsanız da ben ismini vermeden siyasetçi, genç bir kardeşimi uyarma ihtiyaç duyuyorum. Görüşlerimiz farklı olsa da siyasetin güzel yanı bu farklılıklardır ve söyleyeceklerim gerçekten muhalif olarak değil bir ağabey olarak naçizane tavsiyemdir.

Çünkü bu genç arkadaşım belli ki siyasi mücadele esnasında doğru bir strateji ekibiyle çalışmıyor. Belki kendi bile istemediği, tasvip etmediği bir algı operasyonun içinde ona söylenen şeyleri itiraz etmeden yapmak zorunda hissediyor. Bunlar hemen her siyasinin başına gelmesi muhtemel şeyler.

Ancak bu arkadaşımın ekibi ya onu gerçekten sevmiyor ve başkaları için çalışıyor ya da siyasetten, Eskişehir insanı tanımaktan çok uzak yabancı bir ekip.

Sanırım belki bazı taşra şehirlerinde makbul olan çamur at izi kalsın, söyle ama yapmasan da olur diye ilerleyen bir strateji ile oy artıracağını düşünüyor.

Oysa bırakın karşı görüşlerini kendi partisinin içine bile dönüp baksa giderek yalnız kaldığını ve bu tarzın ona puan kaybettirdiğini çok net görebilecekken neden ise ona bu gerçekleri göstermeyenin de çevresindekiler olduğunu tahmin ediyorum.

Bana göre negatif siyasetle devam edecek olursa 31 Mart sonuçlarıyla birlikte siyasetten tamamen çekilmek zorunda kalabilir.

Eskişehir insanı olumlu insanları, pozitif politikaları sever. Rakibi bir Belediye Başkanı olmasına karşın hedefi başkası olan adayların niyeti ve vizyonu hakkında farklı düşüncelere kapılırlar.

Hele ki hemen hemen aynı propagandanın karşı taraftan yapılabilmesi çok mümkünken, bazı iddialar, organizasyon süreçleri, kurumlar arası ilişkilerden kaynaklı ellerinde veriler var mıdır diye düşünmeden hareket etmenin sonu çok üzücü olabilir.

Ben vazifemi yapayım ve siyasette geleceğe dair umudu olan yeni yeni tecrübe toplamak isteyen kardeşlerimin hepsine en büyük başarının tecrübe ve dürüstlük, karın ağrısı, şaibe olmadan insan biriktirmek olduğunun altını çizeyim istedim. Gerisi onlara kalmış.

 

EN SON EKLENEN HABERLER

İstanbul Kültür Üniversitesi 18 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek. 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 225 sürekli işçi kadrosuna Temizlik Görevlisi a...

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü 55 Sürekli İşçi alımı yapacak.

Sokak hayvanlarını beslemek için gittiği köyde kendisinden rahatsız olan mahalle sakinleri tarafından darp edilen hayvanseverin çen...

Eskişehir sanayinin gelişmesine ve yüksek teknoloji ürün üretimine yönlendirilmesi amacıyla hizmet veren Eskişehir Teknoloji ...

Eskişehir'de yaşayan SMA hastası 3,5 yaşındaki Toprak’ın ailesinin, yaklaşık 2 milyon Euro olan tedavi masraflarını karşılamak için başla...

Yukarı Çık