HOROZU KAÇIRDIK

Şükrü Oytan Şükrü Oytan

Şarkıcı”-Kader diyemezsin sen kendin ettin”-diyor.

Denizli maçında puan kaybını hak etmedik. kişisel basit bir hata sonucu bir puana razı olduk. Fuat Çapa ve Yücel İldiz maç sonu “-Bir sıfırdan büyüktür”-  sözü ile teselli buldular. Bence Yücel İldiz maç sonu kurtuluşunu derin bir ohhhh ile belirtmiştir.

Artı ve Eksiler

Çapa sahaya sürdüğü 11 ile orta sahaya Çapa vurmuş. Furgan Polat yerine Hakan Aslantaş’ı monte etmiş. Kararını alkışlıyorum, takım haftalar sonra 11 kişi ile oynadı ve orta saha oturmuş bir görüntü sergiledi. Rakibe fazla alan bırakmadı, topu ve oyunu rakip sahaya taşıdı, pozisyon üretti. Marko Milinkovic bu takımda her zaman oynayacağını kusursuz oyunu ile  ispatladı.

Maçta göze batan eksikler  ise yenilerden Berkay-Emre-Kıvanç’ın fiziksel ve taktiksel olarak hazır olmadıkları takım ile beyin olarak da  uyum sağlamadıkları idi. Zamana ihtiyaçları var. Hazırlanacak  özel antrenman programı ile fiziksel eksiklikleri giderilebilir. Kaliteleri tartışılmaz bu oyuncular arayı kapatırlarsa bu takımda her zaman forma bulurlar ,ihtiyaç da var.

Sissako  31 ve 32  de iki kez altı pas içerisinde sırtı dönük yakalanınca top ezdi, attığı ara paslarını İbrahim Halil okuyamadı, bu hafta durgun bir futbol sergiledi.

Maç boyunca üstündük, ilk ve ikinci yarıya iyi başladık, savunmadan organizeli çıktık, orta saha  top üretti, şut yüzdemiz geçen haftalara göre fazlaydı. Erdal ve Mehmet Feyzi savunmadan hücuma sarkmadıkları için yan top üretimimiz düşüktü var olanları da kaleci topladı.

Kırılma Noktaları

Maçın her iki takım içinde kırılma noktaları vardı.

Eskişehirspor için  17.Dakikada Jesse Sekidika’nın  golü sonrası 20.dakikada Milinkoviç-Kamal Issah paslaşması sonrası topla buluşan Jesse’nin şutunun direkten dönmesi ve 27 de Kamal’ın 30 metreden vurduğu ani şutu 33 yaşında Polonyalı kaleci Adam Stackihowak’ın muazzam kurtarışı idi.

Denizlispor için ise  34.dakikada boşa çıkan Melih’in hatasını af etmeyen Denizli forvetinin boş kaleye şutunun direkten dönmesi sonrası topun Melih’in kucağına gelmesi bizim için  olağan üstü bir şanstı, Denizli için şanssızlıktı.

Üç dakika sonrası Berkay’ın klasına yakışmayan hatasını  22 haftanın 19 haftasında forma giyen usta ayak Mehmet Akyüz affetmedi skor dengelendi.

Taraftar

Taraftar büyüklüğünü gösterdi. Bu hafta Süper Lig maçları dahil tribünleri böylesine dolduran taraftar olmamıştır. Maç öncesi başlayan 30 bin kişilik koro hiç susmadı. Yayıncı kuruluş dahi şaşırdı. İyi ki varsınız.

Sevindirici olan hafta içi gerginliğin sahaya yansımamasıydı. Eskişehir Emniyet teşkilatını kutlarım son derece titiz, kibar ve hatasız güvenlik ortamı hazırlamışlar.

Maçın İstanbul Bölgesinden Süper Lig  hakemi Tugay Kaan Numanoğlu hayatında bu kadar büyük bir izleyici önünde maç yönetmemiştir. Çok etkilenmedi, oyunu avantaj kuralı ile süsledi ,topa ve adama dönük hareketleri iyi süzdü, topa yakındı.

Gazişehir Gaziantep

Yaş ortalamaları 27.8 oldukça fazla.6 Milyon 550 bin Euro değerindeler. Devre arası Dubai’den gol ayağı  Mousa Sow’u, Ankaragücü’nden orta saha Kenan Özer’i, Ümraniye’den sol bek  Mücahit Albayrak’ı, Erzurumdan  orta saha Erhan Çelenk’i aldılar.

Kadroların da İzlandalı orta sahnın merkezinde oynayan Thedor Elman, Hollandalı santrafor Rydel Poopen kalite ayaklar var. Kalede Göztepe’den gelme bizi play off finalinde kurtardığı penaltılarla Süper ligden de eden gurbetçi Günay Güvenç var.

Zor bir deplasman olacak. Ancak Eskişehirspor her geçen gün daha iyi oynuyor. Bu maç altı puanlık maç. Üç puan bizi Play Off’a kapı açarken Gazişehir’e büyük yara açar. Kolay gelsin. Biz zoru severiz.

 

EN SON EKLENEN HABERLER

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Araştırma Görevlisi alacak

İstinye Üniversitesi 38 Akademik Personel alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 19.940 Sözleşmeli Öğretmen alacak.

Fırat Üniversitesi 112 Sözleşmeli Sağlık Personeli alacak.

Sağlık Bakanlığı uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı istihdam ilanı yayınladı.

Altınbaş Üniversitesi  çeşitli fakülte ve programlarda görevlendirilmek üzere 21 Öğretim Üyesi alacak. ...

Yukarı Çık