İÇİMİZ HİÇ RAHAT DEĞİL, SİZİN DE OLMASIN

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Bu köşedeki fotoğraf son birkaç gündür sosyal medyanın gündeminde ilk sıralarda. Çeşitli gazetelerin manşeti ve Türkiye’nin halini özetlemek isteyenlerin en sık paylaştığı fotoğraflardan birisi oldu.

Arkada “İçin Rahat Olsun” sloganıyla AKP Adayı Volkan Doğan’ın fotoğrafının giydirildiği bir ofis camı var.

Önünde ise devrilmiş çöp bidonundan karnını doyuracak bir şeyler bulmaya çalışan insanımız.

Fotoğrafa bakarken bir yandan camda da fotoğrafı olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istikrar sürsün istiyorsanız oylarınız AKP’ye sözleri aklıma geliyor.

Güleyim mi, ağlayım mı, yiğit muhtaç olmuş kuru soğana diye bir türlü çığırayım mı bilemedim.

Sen İçin Rahat Olsun diyorsun ya Volkan kardeş, benim içim hiç rahat değil.

Bir kadın karnını doyurmak için çöpten yiyecek arar hale geldiyse ve 17 senedir ülkeyi yöneten AKP’nin adayı İçin Rahat Olsun deyip, mevcut Belediye Başkanı’nı eleştirmekten başka bir şey yapmıyorsa içim nasıl rahat olsun.

Acaba partisinin uyguladığı ekonomi programından dolayı Volkan Doğan’ın bir rahatsızlığı var mı? Çöpten ekmek toplayan bir insanın aslında sembol olduğunu çünkü ülkede ve şehirde yüz binlerce insanın açlık sınırının altında bir maaş ile yaşam mücadelesi verdiğini biliyor mu?

40 bin liralık takım elbise, 20 bin liralık kol saati ile gezenler, lüks arabalardan inmeyenler, koruma ve fotoğrafçı ordusuyla gezen insanlar gibi içimizin rahat olması mümkün mü?

Dünyanın adaletini sorgulamak haddimize değil ama birileri ihale kovalarken binlerce insanın ekmek kovalamasına şahit olurken içimiz ne kadar rahat edebilir?

Acaba insanları açlık sınırının üstünde bir yaşama kavuşturacak çözümü var mı iktidar partisi adaylarının?

17 senenin ardından  tanzim satış ile domates, patlıcan satmaktan ötesini vaat edebilecekleri bir ufuk var mı?

Pazarcının terörist ilan edilmediği, marketçinin aldığı fiyatın altında sattığını belgelemesine rağmen rantçı muamelesi görmediği bir düzeni vaat edebilirler mi acaba?

Acaba kilit taşı ile karın doymayacağından, millet bahçesinde aç karnına dolaşılmayacağından haberleri yok mu?

Ya da AKP’nin adayı olduğunu unutuyor mu acaba bazıları?

Hani reklam çalışmalarında dahi AKP’ye yer vermeyip, parti adını küçücük, okunmaz bir yere koyunca partisinden ve partisinin sorumluluklarından kurtulurum falan diye mi düşünüyor adaylar?

Kusura bakmasınlar ama İçim Hiç Rahat Değil…

O fotoğrafı yaşadıkça birileri rahatlamak mümkün değil. O devrilen sadece çöp tenekesi değil, ülke ekonomisinin geldiği nokta, istikrar diyenlerin söylemleridir.

O devrilen çöp tenekesi, madalyonun öbür ucunda bir eli yağ, bir eli bal içinde olanların saltanatı da yıkacak kadar gerçektir, acıdır ve unutulmaz.

O devrilen çöp tenekesinden aranan ekmek fakirin umududur, azmidir ve gururudur. Onu kırdıysanız, yolunu kestiyseniz, muhtaç ettiyseniz cevabını alırsınız.

Bu yüzden “Sizin İçiniz Rahat Olmasın” diyen kaç kişiyiz 31 Mart akşamı göreceğiz.

EN SON EKLENEN HABERLER

Sarıcakaya yolu Muttalip Mahallesi çıkışında 2 yıl önce başlatılan yol çalışmasının 1 yıl önce durdurulması sonucu yolun tehli...

Eskişehir Endüstri Fuarı’yla eş zamanlı olarak düzenlenen İkili İş Görüşmelerinde 4 günde toplam 633 kez toplantı ger&c...

Korona virüs salgını nedeniyle uzun süre eve kapanan ve bu zamanı değerlendirmek isteyen 18 yaşındaki Halid Yıldırım, 6 ayda “robot k&...

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Bisiklet Dostluğu’nun katkılarıyla “Sağlığa Pedalla Bisiklet Turu” etkinl...

Kullanılmayan bir eve yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Bir araç sürücüsünün, yola atlayan köpeği ezmemek için ani fren yapması sonucu meydana gelen ve 3 otomobil...

Yukarı Çık