YENİ HEYECAN, DAHA İYİSİ…

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

AKP’nin Belediye Başkan Adayları’nın slogan çalışmalarını hemen her yerde sık sık görüyoruz. Özellikle Burhan Sakallı ve Volkan Doğan’ın sloganlarını görünce bu çalışmalar tek bir kafadan, tek elden ve sanırım gelişi güzel çıkıyor diye düşünmeden de edemiyorum.

Her iki aday da kullandıkları slogan ile aslında mevcut Belediyeler başarılıdır şeklinde atıfta bulunuyor. Ama sanırım istemeden yaptıkları bu işin farkında değiller.

Mesela Burhan Sakallı “Eskişehir’e Yeni Heyecan Seninle Gelecek” diyor sloganında.

Eskişehir’e Heyecan Seninle Gelecek dese anlarım ama “Yeni Heyecan” derseniz durum değişiyor.

Ben bu slogandan Eskişehir zaten heyecanlı ama yeni bir heyecan da seninle gelecek diye var olan durumu kabullenip, daha iyisini yapmaya çalışacağız gibi bir anlam çıkarıyorum.

Yani Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı heyecan taltif ediliyor diye düşünüyorum.

Volkan Doğan cephesinde de durum farklı değil.

Doğan sürekli ne diyor? Odunpazarı Daha İyisini Hak Ediyor.

Odunpazarı İyi’sini hak ediyor dese neyse ama Daha İyisi demek düşündürücü.

Demek ki Doğan’da Odunpazarı’nda Kazım Kurt’un iyi işler yaptığını kabul ediyor ki, hedef olarak o işlerden daha iyisini yapacağını iddia ediyor.

Bir nevi iyi işler yaptığı için Kazım Kurt istenmeden de olsa Doğan cephesi tarafından taltif ediliyor.

Tepebaşı Adayı Hasan Tunç’un sloganına ise yorum yapamayacağım. Tepebaşı’nın Ateşi sizleri bilmem bana biraz basit, garip, eğreti geldi. Hamburgeci sloganı gibi hissettim. Zevkler ve renkler tartışılır ama bu kadar mı tartışılır diye düşündüm.

Sonuç olarak AKP’nin işin sadece aday tercihi, saha çalışması, hukuka aykırı vaatleri, popülist söylemleri değil slogan ve pr çalışmasında da sağlıklı üretim yapamadığını düşünüyorum.

Hem var olan Heyecan hem de yapılan iyi işlerin garantisinden memnunum bu yüzden daha iyisi için hele ki tecrübesiz, ayakları yere basmayan birileri ile maceraya girmeyi aklımdan bile geçiremem.

Bu yüzden AKP Adayları kimlerle çalışıyorsa bir gözden geçirsin. Yeni Heyecan ile Daha İYİ’sini kim yapacaksa ona şans versin diye düşünüyorum. En azından etraflarında objektif olan tek tük insana bir sorsunlar bakalım. Haklı mıyım, Haksız mıyım?

EN SON EKLENEN HABERLER

İstanbul Kültür Üniversitesi 18 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek. 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 225 sürekli işçi kadrosuna Temizlik Görevlisi a...

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü 55 Sürekli İşçi alımı yapacak.

Sokak hayvanlarını beslemek için gittiği köyde kendisinden rahatsız olan mahalle sakinleri tarafından darp edilen hayvanseverin çen...

Eskişehir sanayinin gelişmesine ve yüksek teknoloji ürün üretimine yönlendirilmesi amacıyla hizmet veren Eskişehir Teknoloji ...

Eskişehir'de yaşayan SMA hastası 3,5 yaşındaki Toprak’ın ailesinin, yaklaşık 2 milyon Euro olan tedavi masraflarını karşılamak için başla...

Yukarı Çık