CHP’DEN EZBER BOZAN TANITIM

Hakkı Yılmaz Hakkı Yılmaz
Hakkı Yılmaz'la Açık Açık

Neredeyse 1 haftadır ciddi bir grip sorunuyla uğraşıyorum. Sizleri bilmem ama ben bu hastalığı ciddiye alan bir yapıya sahibim. Zira dünyada en çok ölüme sebebiyet veren hastalık grip ama biz ona sıradan bir nezle muamelesi yaptığımız için ciddiyetini henüz kavrayamadık.

Netice olarak bu rahatsızlıktan ötürü çok istememe rağmen CHP Aday tanıtım toplantısına iştirak edemedim. Nispi olarak sosyal medyadan takip ettim.

Öncelikle bu tanıtım toplantısının biraz geç kaldığını düşünüyorum. Ancak salondaki kalabalık, coşku ve enerji bu geç kalmışlığı yeterince telafi ettiği gibi AKP kanadını da fazlaca tedirgin ettiği kanaatindeyim.

Hafta sonu hem de hava bahar gibi güzelken büyük bir salon etkinliği yapmak ve taşıma olmadan sadece partililerin gönüllü katılımıyla salonu hınca hınç doldurmak büyük bir başarıdır.

Önceki yıllarda gerçekleşen zayıf, cılız, coşkudan çok uzak toplantılardan sonra bu organizasyon bana göre iyi bir mesajdır.

CHP Grup Başkavekili Özgür Özel’in konuşması son derece iyi, etkileyici, tam bir nutuk değerindeydi ancak gereğinden fazla uzun sürdüğü düşünüyorum. Çünkü gördüğümü kadarıyla bu 1 saatlik konuşma insanları biraz yordu, salonun vaktinden biraz daha önce boşalmasına sebep oldu. 3 saat boyunca insanların orada sabit durması zaten imkânsızdır.

Dikkat çeken bir başka husus ise isimler anons edilirken, özellikle İYİ Parti’nin 2 ilçe adayı bile salonda coşku ile alkışlanırken, İP İl Başkanı Ramis Tunca’nın ismi anons edilince salondan reaksiyon almamasıydı.

Belki benim izlediğim canlı yayından ötürü öyle hissetmiş olabilirim ama bu tepki de Tunca’nın bir özeleştiri yapmasını gerektirir diye düşünüyorum.

Ufak bir eleştirimde Günyüzü ile ilgili olacak. Tamam, CHP Günyüzü’nde zayıf, iddiasız olabilir. Lakin sembolikte olsa bir aday çıkartıp tanıtım toplantısında yer almalıydı diye düşünüyorum.

Ancak eleştirmek için zorlamaya gerek yok, kim ne yaptıysa başarılı olmuş bir organizasyon izledim. En azından bugüne kadar ki en etkili, dikkat çekici tanıtım toplantısıydı. Belli ki profesyonel bir destek alınmış.

Şunu da gördük ki Büyükerşen çok büyük bir isim. CHP’nin kurmayları bile dakikalarca yere göre sığdıramadı ve hakkını teslim etti. İsmi her anons edildiğinde alkış kıyamet koptu ve heyecan yaşattı.

Bu da CHP’linin hocalarına bakış açısı adına birilerine önemli bir mesaj olmuştur.

Tepe’de değil tabanda ittifak diyen Özgür Özel’in Kazım Kurt ile ilgili mesajları yerinde oldu. Ahmet Ataç’ın duygusallığı dikkat çekti. Konuşmasında bile yoğun bir şekilde hissedildi.

Uğur Tepe’nin Seyitgazi, Gürbüz Güller’in Alpu, İsmail Karaköse’nin İnönü’de favori olduğu hissedildi.

Sonuç olarak CHP’nin AKP aday tanıtım toplantısı ile kıyaslanınca geçer not alıp, saha çalışmalarında avantaj elde ettiği bir gerçek.

Bu coşkunun seçime nasıl yansıyacağını ise ancak bekleyip göreceğiz.

Birkaç Gün Müsaade

 

Sizlerden birkaç gün müsaade isteyeceğim.  Hafta sonuna kadar tatlı bir telaşa şahitlik etmek için Yurt Dışında olacağım. Programım biraz yoğun olacak. Bu süreçte gündeme dair yazılarımı sizlerle paylaşamayacağım. Yeni hafta ile birlikte tekrar buluşmak dileğiyle. Sevgiler.

EN SON EKLENEN HABERLER

İstanbul Kültür Üniversitesi 18 Öğretim Üyesi alımı gerçekleştirecek. 

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 225 sürekli işçi kadrosuna Temizlik Görevlisi a...

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü 55 Sürekli İşçi alımı yapacak.

Sokak hayvanlarını beslemek için gittiği köyde kendisinden rahatsız olan mahalle sakinleri tarafından darp edilen hayvanseverin çen...

Eskişehir sanayinin gelişmesine ve yüksek teknoloji ürün üretimine yönlendirilmesi amacıyla hizmet veren Eskişehir Teknoloji ...

Eskişehir'de yaşayan SMA hastası 3,5 yaşındaki Toprak’ın ailesinin, yaklaşık 2 milyon Euro olan tedavi masraflarını karşılamak için başla...

Yukarı Çık