Geçtiğimiz hafta perşembe 19.00’de başlayan ve bu sabah 05.00’de biten sokağa çıkma kısıtlamasının ardından dışarıya çıkan Eskişehirliler, ilk önce bankalara koştu.

İkinci el oto pazarında bayram hareketliliği başladı (VİDEO HABER) İkinci el oto pazarında bayram hareketliliği başladı (VİDEO HABER)

Sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesiyle birlikte vatandaşlaralar bankalar önünde uzun kuyruk oluşturdu. Son 3 gündür dışarıya çıkamayan vatandaşlar günün ilk saatlerinde soluğu bankalarda aldı. Korona virüs nedeniyle kontrol edilerek tek tek içeri alınan vatandaşlar, dışarıda beklerken ise sosyal mesafeyi ihmal etti. Bazı vatandaşlar emekli maaşlarını almak için, bazıları ise günlük işlemlerini tamamlamak için kuyruğa girdiler. Şehir merkezinde bulunan hemen hemen her banka şubesi ve ATM’nin önünde oluşan uzun kuyruk, kaldırımlardan taştı. Oluşan kuyruk nedeniyle normal yürümek isteyen vatandaşlar da yol geçmekte zorluk yaşadı. Öte yandan, maskelerini takan vatandaşlar, işlemlerini yaptırabilmek için uzun süre kapıda bekledikten sonra kontrol edilerek içeri alınırsa da dışarıdaki görüntü duyarlıları tedirgin ediyor.