Kadınlardan Atatürk’e hakarete TBMM’de tepki

Türkiye Büyük Millet Meclis’inde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Eskişehirli kadınlar bir televizyon programında Atatürk’e yapılan çirkin saldırıya büyük tepki gösterdi.

MANŞET 11.05.2017 - 09:00 11.05.2017 - 09:00

 Kadınlar Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e hakaret edenlerin bir an önce cezalandırılmasını isterken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye hizmet eden kim olursa olsun. Taş üstüne taş koyan herkesi saygıyla anmak bizim görevimizdir. Büyük önderimiz Atatürk’e yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Atatürk’ü kötüleyenlere hain lafı az kalır” dedi.

BÜTÜN DÜNYA ATATÜRK’E SAYGI DUYUYOR

Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği kültür turları kapsamında Meclis’i ziyaret eden Eskişehirli kadınlar ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek hem Eskişehir hem de ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kadınlar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında Atatürk’e yönelik çirkin saldırıda bulunan program sunucularını kınadı. Atatürk’e yapılan çirkin saygısızlığı sindiremediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Tarihe iz bırakan komutanlar vardır. Bunlardan biri de hepinizin bildiği üzere Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bütün hayatı savaşta geçti. Öldüğünde bütün mal varlığını Türkiye Cumhuriyeti'ne bıraktı. Bütün dünya kendisine saygı duydu. Düşmanları bile onu Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiler. Atatürk savaştığı ülkenin bayrağını yerden kaldırarak bir ülkenin onuruna nasıl saygı gösterilmesi gerektiğini bütün dünyaya anlattı. Bu kadar onur duyduğumuz bir insan. Televizyon kanallarında Gazi Mustafa Kemal'i, annesini, Afet İnan'ı kötülüyorlar. Bunlar onursuz. Hain lafı bile az kalır bunlara. İnsan onuru ve şerefiyle insandır. Atatürk’e yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi. Eskişehirli kadınlara CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de eşlik etti. Kadınlarla birlikte Atatürk’e yapılan çirkin saldırıyı kınayan Çakırözer, “Bu saygısız ve çirkin saldırıya içinde Atatürk ve cumhuriyet sevgisi olan herkesin tepki göstermesi gerekir” dedi. (Bülent Özyazıcı)

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.