13.05.2020, 06:36

Kadın Hekimlerimizle Gurur Duyuyorum!

Kadın hekimlerimiz, anne olmanın, kadın olmanın farkını bir kez daha ortaya koydular.

Ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 pandemisine karşı mücadelede, canları pahasına, en ön saflarda vermeye devam ediyor erkek kadın bütün hekimlerimiz.

Dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en çok sağlık emekçilerini tehdit eden bu hastalık nedeniyle, aralarında çok değerli hocalarımızın da olduğu, hekimlerimizi kaybetmekten dolayı hepimiz, toplum olarak derin bir üzüntü yaşıyoruz.

KAHEV bu konuda da duyarlılığını ortaya koydu. Meslektaşları aile hekimi  Dr. Yavuz Kalaycı’nın koronavirüs nedeniyle vefatından hemen önce: “Çocuklarım henüz çok küçük; çocuklarıma sahip çıkarsınız değil mi?” sözleri, bütün toplumu olduğu gibi” KAHEV” lileri de derinden etkiledi.

Hemen harekete geçerek, bir proje hazırladılar, ayrı bir fon oluşturarak hayata geçirdiler. Bu fonla pandemi nedeniyle hayatını yitiren sağlık çalışanlarının çocuklarına :“Hem maddi hem de manevi olarak yanınızdayız.” mesajını verdiler.

KAHEV Ailesi, sağlık çalışanlarının geride kalan çocuklarını kendilerine bırakılmış emanet olarak görüyor.

Toplumun sağlığı için canını veren arkadaşlarının, gözlerinin arkada kalmaması adına, onların evlatları için, ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına söz verdiler hep birlikte.

Bu amaçla KAHEV olarak, Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EM-DATE) grubu iş birliğinde, bir burs fonu oluşturdular.

Fonda birikecek bağışlarla, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden çalışma arkadaşlarının çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs vermeyi hedefliyorlar.

Kısaca : “EMANETİNİZ, EMANETİMİZDİR.” mesajı veriyorlar çalışma arkadaşlarına…

KAHEV ‘ i tanımayanlar için kısa bir açıklama : “Türkiye’nin her köşesinden ve yurt dışından binlerce kadın hekim bir araya gelerek maddi imkânsızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanan, her yaş grubundan öğrenciye destek vermek amacıyla 2018 yılının son günü bir iyilik hareketi başlattılar. Daha sonra bu iyilik hareketini KAHEV ( Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı) olarak resmileştirdiler.

Bugüne kadar 900’ü aşkın çocuğumuza burs sağladılar. Bununla da yetinmeyen iyilik melekleri devlet okullarına kütüphane ve laboratuar kurulumu, okul yenilemesi, kırtasiye yardımı yapıyorlar. “

Sizinle ne kadar gurur duysak azdır; teşekkürler KAHEV…

 

 

KAHEV – Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı

Hoşnudiye Mah. İsmet İnönü Cad. No: 74, Daire: 11

Tepebaşı / Eskişehir

Telefon:0 506 113 12 23

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@