Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir’de CHP kurultayı için delegelere kendisin tarafından baskı yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Çalışkan'ı ziyaret etti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Çalışkan'ı ziyaret etti

Odunpazarı Belediye Başkanı olarak hiçbir delegeye baskı yapmışlığının söz konusu olmadığını ve olamayacağını ifade eden Kurt,  Eskişehir'de istifa ettiği söylenen kurultay delegesiyle de hiç görüşmediğini vurguladı. Hiçbir kurultay delegesinin yakınını kısa süre içerisinde işe almadığını da aktaran Başkan Kurt,‘‘ Bunları ispat edemeyen herkes, gerçeği araştırmadan konuşanlar veya yazanlar da dahil istisnasız yalancıdır, iftiracıdır, şerefsizdir. Eskişehir'de Kemal Yavuz isminde bir delege yoktur. Belki Sema Yavuz demek istemişlerdir. Ama onun da hiçbir yakını Odunpazarı Belediyesi'nde çalışmamaktadır. Öyle tahmin ediyorum ki; Beni bu tartışmaların içine çekmek ve asılsız iddialarla yıpratmak isteyenler, kurultay süreci boyunca konuyla ilgili verdiğim onlarca demeci ve açıklamayı görmezden gelen art niyetli kişilerdir. Ben ilk günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi'nin daha başarılı olması için bir değişim yaşaması gerektiğini, ama bunu bu şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'ni kutuplaştırarak, asılsız iddialar üzerinden tartışma yaratarak, enerjimizi karşılığı olmayan işlerle harcamak yerine, seçimli kurultayın da tek çare olmayacağını belirterek ifade ettim. Bu konudaki açıklamalarıma isteyen herkes kolayca ulaşabilir. Böyle bir tavır sergiliyorken bu tür iddialara, iftiralara maruz kalmamın art niyetten başka açıklaması yoktur. Bize düşen görev CHP'yi bu tartışma ortamının dışına çıkarmak ve 'nasıl daha başarılı oluruzun’ cevabını aramaktır. Yerelde, Cumhuriyet Halk Partili gözüküp de iktidarın tetikçiliğini yapan gazetecilerin oyunuyla, iftiralarıyla partimizi yıpratacak bir tavırda bugüne kadar olmadığım gibi bundan sonra da olmayacağımı belirtmek isterim’’ şeklinde konuştu.