07.08.2018, 08:00

Hangimiz Tükenmedik ki..

Tükenmişlik sendromunu Türkiye Meryem Uzerli’yle tanımıştı. Şimdi ise Burak Özçivit tükenmişlik sendromuna yakalandı. İkisi de bir süre kendilerini toparlamak için iş hayatından uzakta durma kararı aldılar. Meryem Uzerli durumu atlattı sıra Özçivit’te.
 
Tükenmişlik sendromu zengin hastalığı aslında bakarsanız. Hangi çalışan ben tükendim işe gitmek istemiyorum, dinlenip tedavi olacağım diyebiliyor. Çünkü geçim sıkıntısı büyüktür tükenmişlik sendromu. Tükenmişlik sendromunu hayatının bir döneminde yaşamamış insan olduğunu açıkçası düşünmüyorum. Herkes zaman zaman tükeniyor. Ama açıkçası sevdiğim insanla evlendim, canım kahve istedi Paris’e gittim, istediğim herşeyi yaşadım demek hastalığını bu sözlerle anlatmak oldukça itici. Bunlar gerçek hisleri olabilir fakat insanlar ağır kayıplar, travmalar sonrasında bu tip sendromlara girebiliyor. Onların yanında bu açıklama hastalığı küçümseme ve biraz şımarıkça geliyor kulağa. 
 
Elbette bunları gerçekten hissediyor olabilir ünlü oyuncu. Fakat kamuoyuna açıklama yaparken biraz daha hassas ve içi dolu açıklamalar yapılması yerinde olacaktı. İşin özü tükenmişlik sendromu gibi önemli bir rahatsızlık sorunsuz hayatı olan kişilerin doymazlığı olarak algılanmaya başlandı. Tükenmişlik sendromu depresyonla iç içe olduğunu belirtiyor uzmanlar. Eğer sizde tükenmişlik sendromuna yakalandığınızı düşünüyorsanız mutlaka uzmana başvurun. Küçümsenecek veya şımarıklık olarak görülecek bir hastalık olmadığını unutmayın.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@