DP GENEL BAŞKANI UYSAL ESKİŞEHİR’DE PARTİLİLERLE BULUŞTU

“Yalanlara milletin karnı artık toktur”       

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Eskişehir’de partililer ile bir araya geldi. Uysal, yaptığı konuşmada hükümeti eleştirdi. Kuruluşlarından bu yana milletin vicdanı hizasında bir siyasi hareket olduklarını belirterek, Türkiye’yi gezerek yaşanan olumsuzlukları halka anlatacaklarını ifade etti.

Pandemi sürecine değinen Uysal, bütün ülkelerin vatandaşlarına yardım ettiğini ama Türkiye’de vatandaştan yardım istendiğini, kendi koydukları kurallara kendilerinin uymadığını ifade ederek, “Lebaleb kongrelerden sonra lebaleb yoğun bakımlar oldu. Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var” dedi.

Uysal, insanların hak ettiğini alamadığını da ileri sürerek şunları söyledi.

“Demokrasi liginde küme düşmüş bir Türkiye var. Demokrasi açığını kapatmamız gerekir. Merkez sağın tescilli adresi DP, ortak paydada buluşulması gereken yerdir. Askerlikten kaçanlar Montrö ile ilgili görüş bildiriyorlar. Ömürlerini bu iş için geçirenlerin elbette söz söyleme hakları vardır.

128 milyar doları hiç edenler değil de bu paranın hesabını soranlar suçlu ilan ediliyor. Sistematik çöküş başlamıştır. İktidar partisinin yalanlarına artık milletin karnı toktur” dedi.

 

ÜLKE KÖTÜ YÖNETİLİYOR

 

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Eskişehir’e gelen DP milletvekili Cemal Enginyurt da yaptığı konuşmada, ülkenin çök kötü yönetildiğini belirtti.

Yandaşlar, ahbaplar dönemi yaşandığına dikkat çeken Enginyurt, “Bir tarafta 4-5 maaş alanlar, diğer tarafta açlıktan ölenler var. Bin 600 lire emekli maaşı yeter mi? Fakirlere şükret deniliyor. Türkiye’yi karış karış gezerek bunları anlatacağız” diye konuştu.

Parti binasında da partililerle sohbet eden Uysal ve Enginyurt daha sonra bazı ziyaretlerde bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.
YORUMUNUZ
Her türlü yorumunuz için teşekkürler.

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

KTO Karatay Üniversitesi 2 öğretim üyesi alımı yapacak.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 45 öğretim üyesi alımı yapacak.

Kırklareli Üniversitesi 26 öğretim üyesi alımı yapacak

Eskişehir Sanayi Odası, “Avrupa Yeşil Mutabakatı (Green Deal)” konusunda önemli bir adım attı. “ESO Sürdürülebil...

Ruhsatsız iş yerlerinde korona virüs tedbirlerini hiçe sayarak kumar oynayan 144 kişiye idari para cezası uygulandı.

Tarım arazilerinde gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 910 dekarlık alanda tarım faaliyetlerine başlayan Odunpazarı Belediyesi, sını...

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Odunpazarı Belediyesi çarşı Zabıta Karakoluna geçtiğimiz günlerde yapılan saldırı, çalışanlar ve Tüm Bel-Sen tarafından...

CHP Eskişehir İl Örgütü’nün 10 Eylül’de başlayan mahalle delegesi seçim süreci devam ediyor. CHP Eski...

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan ve aralarında avukatların da bulunduğu 'Sui Generis Tiyatro Toplulu...

Midas ve Umay isimli iki yavru geyik, tedavi gördükleri Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygul...

Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi’nin düzenlediği “Müze’de Sanat Konuşmaları”nın ilki ger...

Cumhuriyet Halk Partisi’nin sevilen isimlerinden, Emlakçılar Odası üyesi Şadan Çifter vefat etti.

Yukarı Çık