Eskişehirspor geçtiğimiz hafta yeni Teknik Direktörü Cüneyt Biçer’le TFF 3.Lig hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu senede hedef yine lige tutunmak olacak.30 yıl sonra olacağımız 3.Lig sahnesinde Es Es’i kilometrelerce gidilecek yol ve tarladan bozma stadyumlar bekleyecek.
-----
Eskişehirspor, 34 bin 930 kişilik kapasiteli Atatürk Stadyumu ile hem ligin hem de grubunun en büyük stadyumuna sahip olma özelliğini koruyor. Bu da gösteriyor ki Anadolu Yıldızı Kırmızı Şimşeklerin bu lige hiç yakışmadığı ve buraya ait olmadığı. Evet buralarda olması Es Es’in hiç hoş değil ama elbet bu stat yakın gelecekte nice kendini dev zanneden kulüplere dar olacak. Hesap günü elbet gelecek. Başkan Şimşek ve Yönetim Kurulu önderliğinde efsane seyirciye çok iş düşecek. Elde olan gencecik çocuklara sahip çıkmak yine yeni yeniden taraftara düşecek. Sosyal medyadan klavye delikanlılığı yapan kişilere kulak takmadan yola devam etmek gerekiyor. Naçizane fikrim.
-----
Son sözümde bu hafta Ülkemizde ve Avrupa’da başlayacak futbol sezonuna sakatsız belasız bir sene olması dileğiyle. Ne çok özledik güzel oyunu çünkü. Geçtiğimiz sezonun eksi yanlarını bir kenara bırakıp yeni sezonun tadını çıkarma keyfiyle...