Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Muhammed Güney, Türkiye’nin bugün geldiği noktada en çok ihtiyaç duyulan hususun,  güven ortamının oluşturulması olduğunu vurguladı.

Gözden kaçırmayın

Eşinin doğumuna sayılı gün kala 34 yaşındaki İbrahim Keskin ortadan kayboldu Eşinin doğumuna sayılı gün kala 34 yaşındaki İbrahim Keskin ortadan kayboldu

Partisinin haftalık pazar toplantısında konuşan Güney, güven ortamının oluşturulabilmesi için Adalete, liyakate ve istişareye, şeffaflık ve denetime, yolsuzlukla mücadeleye ve gelir dağılımında adalete ihtiyaç olduğunu söyledi. İktidarın hala ekonomideki asıl problemi göremediğini savunan Güney,‘‘ . 100 günde 400 dev proje açıklanıyor ekonomi altüst oluyor. 5 lira olan dolar 6 liraya çıkıyor. Yeni Ekonomi Modeli açıklanıyor, ekonomi altüst oluyor, 6 lira olan dolar 7 liraya fırlıyor. Çünkü hala yatırım diye açıklanan projeler parayı betona gömmekten ibaret. Bir yandan betondan şikâyet edeceksiniz öbür yandan ülke kaynaklarını betona gömeceksiniz. Bir yandan bütçe disiplininden, tasarruftan bahsedeceksiniz, öbür yandan, üretime dönük olmayan yatırımlarda ısrarlı olacaksınız. Ülkeler, fabrika yaparak, üreterek, kaynaklarını Ar-Ge’ye ayırarak kalkınır. Çözüm Diye Yapılan İş, Faizi Arttırayım mı, Azaltayım mı, yeniden yastık altındaki altınları dövizleri bir kağıt altında toplayıp, borca mahsuben dışarıya vereyim mi. Sonra buna da kalkınma derler. Bu müstemleke tipi, borca dayalı, karşılığında da emir alan bir ekonomi modelidir ki bununla iflah olunmaz. Faizci Kapitalist Düzenden Vazgeçip, Milli Görüş’e  Dönmemiz, adil ekonomik düzene Derhal Geçip, milli kaynaklarımızı harekete geçirmek zorundayız’’ ifadelerini kullandı.