İl Sağlık Müdürlüğünün yürüttüğü eğitim seminerleri kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli personellere KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer Tehlikeler) Farkındalık Eğitimi ve Temel Afet Bilinci konularında geniş çaplı bir eğitim programı düzenlendi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Çalışkan'ı ziyaret etti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Çalışkan'ı ziyaret etti

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen eğitim Eskişehir İl sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hilmi Özden ve Eskişehir Sağlık Müdürlüğü UMKE Sorumlusu Süleyman Avşaroğlu tarafından veriliyor. İlk dersi İl Sağlık Müdürü Bilge tarafından verilen ve Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Konferans sololunda düzenlenen ve 5 gün boyunca devam edecek olan eğitim seminerleri kapsamında polis memurlarına, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer saldırılar sonrası yapılması gerekenler, olası tehlikelere karşı alınacak önlemler hakkında teorik bilgiler verilirken, koruyucu elbise ve maskelerin nasıl kullanılması gerektiği gösterilip, tehlikelere maruz kalınması durumunda uygulanacak ilk müdahale yöntemleri anlatılıyor. KBRN Eğitiminin İlk sunumunu yapan Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü Doç.Dr.Uğur Bilge verilen eğitimin amacının; ülkeyi etkileyebilecek olan  tehlikelerine karşı, halkın sağlığının ve çevrenin korunması, can ve mal kaybının en aza indirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması adına bir farkındalık meydana getirmek olduğu ifade ederek, Allah ilimizi  ve Ülkemizi felaketlere karşı muhafaza etsin. Ancak bu tür felaketlere karşı da önlemlerimizi almamız gerekiyor, dedi.