Bu sezon TFF 3.Lig’de mücadele edecek Eskişehirspor’da mevcut yönetim canla başla kaynak bulmaya devam ediyor. Kulüp lisansı almak için en önemli dosya olan Trabzonspor kulübüne borcu ise siyah kırmızılı camiaya gönül veren taraftarlardan bekliyor.

Resmi olarak 11 Kasım 2022 tarihinde Trabzonspor kulübüne Erkan Zengin’den kalan 6 Milyon TL’lik borca istinaden başlatılan kampanyaya, aradan geçen neredeyse 8 aya rağmen henüz 440 bin TL’si yani %7,5 oranında bir miktara ulaşıldı. Yani bu gösteriyor ki artık Eskişehir’de Eskişehirspor’a güven kalmamış. Bu ayıpta bize yeter. İşin tirajı komik tarafı da kendi borcuna en çok desteği de Erkan Zengin’in yapması olmuş.
-----
Fidan kampanyası ve dosya kapat kampanyası maalesef beklentileri karşılayamadı. Beklentinin aksine acı gerçeklerle de rakamlarla yüzümüze vurulmuş oldu. Buda gösteriyor ki yeni sezonda yine Eskişehir’den umutlu olmamak lazım. Pes etmek tabi siyah kırmızılılara yakışmaz. Fakat, hala Cüneyt Hoca geldi. Adam bu ligin üstadı. Bizi uçurur gibi cümleleri kullananlara da gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyorum.
-----
Son sözümde Başkan Şimşek’e gerçekten sahip çıkmak gerekiyor. Çünkü zamanında küstürdüğümüz Başkanlar gibi örnek Sinan Özeçoğlu, bu yılda eğer Mehmet Şimşek’i küstürürsek daha çok Genel Kurul’lar yaşarız. Bu takıma ne olursa olsun sahip çıkıp, destek vermemiz şart.