Şimşeklerde bir kongrenin daha sonuna gelindi. Son dönemlerde geleneğin bozulmadığı ve ilk Seçimli Olağanüstü Genel Kurulunun çoğunluğu sağlamadığı bir dönem daha geçti. Neyse ki Başkan Mehmet Şimşek, her ne kadar “Protesto ediyoruz liste çıkarmıyoruz” ifadelerini kullansa da sevdasına tekrar güven tazeleyerek devam etti.

Gömlek dayanmaz

Geçtiğimiz son haftalarda Eskişehirspor yeni başkan arayışlarında yine ertelemelerle yola devam etti. Çoğunluk sağlanamadığı kongre salonlarında kulüp delegeleri yine katılım göstermedi. Şehrin her ne hikmetse konu Eskişehirspor olunca üç maymunu oynadığı bir seçim daha geride kaldı. Siyasilerden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt dışında yine hiçbir destek gelmedi. En sonunda Başkan Mehmet Şimşek ve arkadaşları ateşten gömleği bir kere giydik yandık. İkinci kez bir daha giyeriz yine yanarız diyerek yola çıktı.

İroni

Başkan Mehmet Şimşek yeniden seçildi seçilmesine de….Peki ne değişti ve ya değişecek hep beraber göreceğiz.Bu sefer şehirden yeterli desteği görebilecek mi?,geçtiğimiz sene yaptığı hataların bu sene üstüne koyarak mı devam edecek,yoksa tecrübelenmiş,derslerini almış idari başarısına sportif bir başarı getirecek mi?Başkan için karar yılı olabilir.Bence Mehmet Şimşek, Eskişehirspor için son şanstır ve bu şansı kullanmakta bizlere Eskişehirspor sevdalılarına düşüyor.Bu cümlelerimdeki ironide bu yüzdendir.Anlayana.Yaşasın Eskişehirspor.