22.04.2020, 06:35

Bugün bayram, erken kalkın çocuklar…

Ülkemizin geleceği canım yavrularımız, çocuklarımız. Hepinizin bayramı kutlu olsun.

Çok şanslısınız çocuklar; çünkü siz dünyada kendilerine Ata’ları tarafından bayram armağan edilen ve bu bayramı da bütün dünya ile paylaşan bir ülkenin çocuklarısınız.

23 Nisan, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir.

Atatürk :“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.” sözleriyle seslendiği bu büyük bayramın bu yıl 100. Yıldönümü.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil eden önemli bir tarih.

Corona 19 virüsü nedeniyle sokağa çıkmanın sağlığımızla ilgili tehlikeli olduğu bu günlerde 100.yıl coşkusunu evlerimizde, balkonlarda yaşayacağız.

100.Yıl coşkusunu çocuklarımıza yaşatmak amacıyla pek çok okul, sivil toplum örgütü çocuklarımız için evden katılabilecekleri projeler hazırlıyorlar.

Pek çok okul, belediye ve sivil toplum kurumu günün anlamını belirten resim yarışmaları düzenledi.  Çocuklarımızın resimlerinden oluşacak sergiler de sokağa çıkma yasağı nedeniyle sosyal medya ve basın aracılığıyla yayınlanacak. Ve bütün katılımcılar ödüllendirilecek.

Benim de parçası olmaktan gurur duyduğum ETOS ( Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği) çocuklar için çok güzel bir etkinlik düzenledi. Üyelerinin çocuklarından oluşan bir grup çocuğumuz evde aynı şarkıyı seslendirerek görüntüledi ve maille gönderdi. Gönderilen görüntüler birleştirilerek bir klip oluşturuldu. Bu klip sosyal medyada görüntülenecek hafta boyu.

Hem ETOS’ a hem de çocuklarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.

 Sevgili çocuklar, sizin Atatürkçü düşüncenin ışığında, ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmadan çalışacağınıza inancımız tam.

 

Ülkemizin geleceğinin bugünden daha parlak olacağı inancımla :”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.” çocuklar…

 

 

 

 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@