Basketbol şut yarışmasının ödülleri verildi

Genç Ufuk Eskişehir Basketbol Şut Yarışmasında iki hafta boyunca üç farklı kategoride yaklaşık 200 sporcu kıyasıya mücadele etti.

GÜNCEL 14.09.2021 - 15:11 14.09.2021 - 15:17

31 Ağustos 2021 tarihinde başlayan Genç Ufuk Eskişehir Basketbol Şut Yarışmasında iki hafta boyunca üç farklı kategoride kıyasıya mücadele eden yaklaşık 200 sporcudan 7.ve 8. sınıflarda altı, 9. ve 10. sınıflarda dokuz, 11. ve 12. sınıflarda on bir sporcu finale çıkmaya hak kazandı.

Final yarışmaları zevkli geçti
Basketbol camiası ve sporcu velilerinin yoğun katılım gösterdiği, centilmence fakat bir o kadar çetin geçen final yarışmalarında 7. ve 8.sınıflarda birinci Ece Erol olurken ikinci Rüzgâr Keskiner, üçüncü Eda Erol oldu.9. ve 10. sınıflarda birincilik kürsüsüne Fadime Göztaş, ikincilik kürsüsüne Hami Berk Demirgöz, üçüncülük kürsüsüne Atakan Yiğit Çal çıktı. 11. ve 12. sınıflarda en çok sayıyı atarak Sinan Aktaş birinci olurken Can Öztürk ikinci, Boğaçhan Yıldırım üçüncü oldu.

Ödülleri duayenler verdi
Ödülleri; Genç Ufuk Eğitim Kurumları Kurucusu Mehmet Ali Yaşa, Basketbol Federasyonu Eskişehir İl Temsilcisi Mustafa Dökmesi, Şehir Koleji Kurucusu Ufuk Hocaoğlu, Genç Ufuk Eğitim Kurumları Genel Müdürü Erdoğan Yeşilcan, Eskişehir basket kulübünün efsane sporcusu Ahmet Şerafettin Birgen, Genç Ufuk Fen ve Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Aykut Özdemir, Eskişehir basketbolunun emektar destekçisi Murat Özgül, Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Genel Koordinatörü Toygarhan Yeşilcan takdim etti. 

Sporculara 4 aylık Basketbol Spor Okulu üyeliği, Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşütü Uçuşu, Basketbol Milli Takımı oyuncuları tarafından imzalanan tişörtler, bu şampiyonaya özel hazırlanan hatıra madalyaları ve eğitim setleri hediye edildi.

Dökmeci: ‘Bu tür organizasyonlar önemli’
Basketbol İl Temsilcisi Mustafa Dökmesi törende yaptığı konuşmada Pandemi döneminde okullarından ve arkadaşlarından uzak kalan gençler için bu tip organizasyonların onları tekrar sosyal hayata kazandırmak için çok faydalı olduğunu, spora ve gençlere verdikleri destekten dolayı Genç Ufuk Eğitim Kurumları’nı kutladığını belirtti.

Yaşa: ’Hizmet etmeye devam edeceğiz’
Genç Ufuk Eğitim Kurumları Kurucusu Mehmet Ali Yaşa, “Yalnızca kendi öğrencilerimizi değil tüm Eskişehir gençlerine değişik aktivitelerle hizmet etmeye devam edeceğiz dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@