“Daha ileriye ulaşmak için birkaç adım geri gitmeyi öğrenmelisin. Çünkü en ileri sıçrayışlar, iki adım geriden başlar”

Ligde oynanan 7 hafta sonunda 1 puanla lig sonuncusu Eskişehirspor’da ligden düşme çanları şimdiden çalmaya başladı.Yeni yönetim idari anlamda güzel işlere imza atmaya devam ediyor. Sınırlı kaynağa sahip olan yönetim geçmiş dönemden alacağı olan herkesle görüşüp Eskişehirspor’un transfer tahtası önünde olan dosyaları kapatmak için büyük savaş veriyor.

--------

Bunun yanı sıra sportif anlamda son maçlarda alınan farklı mağlubiyetler, teknik direktör, kadro yapısı eleştirilere neden oluyor. Evet hakem hataları, aleyhine çıkan kararlar, bu mağlubiyetlerin nedenlerinden biri olabilir, ama gel gör ki yenilen basit kopya goller, takımın total 3 pas yapamaması, bireysel yeteneklerle bulduğumuz goller, takımın kolektif bir yapıda olmaması, genç koşan bir ekip var ama kim nereye koştuğunu bilmiyor ve devamlı bir hakeme itiraz ligin en çok kart gören takımlarından biri Eskişehirspor.

İlk iki haftadaki umutlu başlangıç herkeste Eskişehirspor küllerinden yeniden doğacak hesabını yaptırmıştı. Bugün gelinen noktada ise gece gibi karanlık bir Eskişehirspor var. Bunun sorumlusu elbette geçmişin siyah kırmızılı takımın yakasını bırakmaması, reel olmak lazım, objektif olmamız lazım, tek istediğimiz oyunculardan futbolun yaşı yok, o sahaya çıktığınızda artık profesyonel oyuncularsınız, rakip sizden 10 yaş büyük olabilir ama siz onlara oynadığınız oyunla saygınlığınızı kabul ettirmeniz gerekir.

-------

Yönetimin yaptıkları ortada bu kulüp belki üç ay önce kapanacaktı, doğrusuyla yanlışıyla destek vermeye devam etmeli bu yönetimdeki arkadaşları da küstürmemeliyiz. Son sözümde sayın Başkan Mehmet Şimşek’e sırtını duvara yasla Başkan Eskişehirspor’u çok sevdiğini biliyoruz bazen “Daha ileriye ulaşmak için birkaç adım geri gitmeyi öğrenmelisin. Çünkü en ileri sıçrayışlar, iki adım geriden başlar” saygılarımla.