08.04.2020, 06:32

BAŞARI SENİN AYAĞINA GELMEZ, SEN ONA GİDECEKSİN

 Sevgili yavrularım: Birileri gelsin seni çalışmaya teşvik etsin diye bekleme. Çalışmak için ilham perilerinin gelmesini beklersen yanılırsın; çünkü gelmeyecekler. Öyleyse perileri sen çağır; göreceksin sen çağırır çağırmaz gelecekler.

Kimse senin yerine çalışmayacak, kendi işini kendin yapmak zorundasın.

Bazılarımız yerinden kalkmaya üşeniyor. Biraz çalışsa pulları dökülecek.

 “Anne, su verir misin? Anne çok yoruldum. Ben çalıştım; ama anlamıyorum. Benim elimden gelen bu, daha ne yapayım. Hep ders hep ders… Bıktım çalışmaktan. Keşke bu dünyaya gelmeseydim. Offff, yaşamak istemiyorum.“ Bu sözleri duyar gibiyim.

Ders çalışmamak için hasta numarası yapanları biliyorum; sen de yap, göreceksin çok işe yarıyor.

 Zaten coronayla ilgili zor günlerdeyiz, ailenin canı burnunda, hemen seninle ilgilenmeye başlayacaklar.” Önce çocuğumun sağlığı diyecek annenle baban. Ders olmasa da olur.

Böylece hem ders çalışmaktan kurtulacaksın hem etrafındakiler el pençe divan duracak. Sen de bu durumun keyfini çıkaracaksın. Nasıl da kıs kıs gülüyorsun. Kim bilir etrafındakilerle nasıl alay ediyorsun. Çok akıllısın sen çooook…

Tabii bu kaçışların da bir nedeni var. Başarıyı istememek gibi…

 Hayalleriniz yoksa her şey size eziyet gelecektir. “Online sistemde ben anlamıyorum, sınıftaki gibi motive olamıyorum, bana ne okullar açılsın.”

 Hayalleri olanlarsa bütün eziyetlere, uykusuzluğa katlanır ve sonunda istediğine ulaşır. Çünkü onların ulaşmak istediği hayalleri var. Oraya ulaşmak onun olmazsa olmazı olmuş. Hayallerine ulaşmak onlar için namus meselesi olmuştur.

“Pat Mesiti’ nin “Hayalleri Olanlar Asla Uyumazlar” kitabını mutlaka okumanızı öneririm. Kendini, hayallerini, çektiği zorlukları, mücadele ruhunu anlatıyor yazar bu kitabında.

 

Gerçekten başarmayı isteyenler, denizin dibindeki inciye ulaşmak için elinden geleni yapar.

Ve soruyorum:”Kimler inciye( başarıya) ulaşmak istiyor? Göreyim parmakları…”

 

 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.