6 Eylül 2017çarşamba günü Saat 10.04 de 13 derece Balık burcundaki Ay ve Başak burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

 

Dolunaylar, hayatımızdaki karşıtlıkları yada kutuplaşmaları vurgular. Egomuza karşılık gelen ihtiyaç duyduğumuz şeyleri içerir. Güneş eril enerji ve ego ihtiyaçlarını temsil eder, dişil enerji olan Ay ise duygusal ihtiyaçları temsil eder.

Dolunay etkisi iki hafta sürer ve bir önceki Yeniayla alakalı olan yeni başlangıçların, atılan tohumların ürününü toplamaya başladığımız hasat zamanlarını temsil eder.

 

Balık-Başak; astrolojinin eşit parçalı zihinsel ve ruhsal disiplininde denge bulmayla ilişkili eksenidir. Öz fedakârlık, insan zihnin ve varlığının amacı, soyutlama, ilham karşısında analiz, bütünlük karşısında detaylandırma, karmaşaya karşı açıklama, alkol bağımlılığı ve zehirlenme gibi temaları kapsar.

Başağa göre yaşamda her şeyin yeri ve zamanı vardır. Balık ise zihin, beden ve ruh dengelenmesiyle ilişkilidir.

 

Dolunay horoskopunda Terazi burcu yükselmekte, Ay Neptün ile yakın temas içinde görülmek. Düz harekete geçmek üzere olan Aslan burcunun son derecelerinde Merkür ve Başak burcuna giriş yapan Mars; sıkı bir çalışma temposu ile değerlerimiz ve hedeflerimize ulaşma fırsatını bulabiliriz.

Duygularımızın merkezinde, hassas ve içe dönük bir on beş gün geçirebilir, hayalini kurduğumuz ve özlem duyduğumuz istek ve arzularımızı sınırlamakta zorlanabiliriz. Öteye yandan ortaya çıkan her hangi bir kandırılma yada iyi niyetimizin kötüye kullanılması durumunda sezgisel zekamız bize yardım edecektir.

Ayrıca kaygı, sinirlilik ve sindirim sorunlarına dikkat çekmekte olan bu Dolunay ile maneviyatımızı da güçlendiren ruh halinde olacağız, dua ibadet ve meditasyon yaparak rahatlama sağlayabiliriz.

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) ) Sevgili Koçlar, yaklaşık on beş gün

Paradoksal bir Dolunay geçirebilirsiniz. Rüyalarınız, sezgileriniz ve iştahınız artabilir. Şimdiye kadar yüzleşmeyi ret ettiğiniz bazı konular sizi meşgul edebilir. Geçmişten yaşadığınız acı deneyimlerinizi, kininizi ve bağımlılıklarınızı serbest bırakabilir, yaşamınızda değişiklik yaratacak yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, sosyal çevrenizde çok yönlü bir hareketlilik içinde olacağınız bir Dolunay. Kendinizi daha çok ifade edebileceğiniz çalışmalar ve girişimler içine girebilirsiniz. Hayat yolunuzdaki sorunları ortadan kaldırabilirsiniz yada size hizmet etmeyen arkadaşlık, dostluk veya ciddi ilişki içinde olduğunuz kişiden uzak durmaya karar verebilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, çalışma ve kariyer hayatınızda fark yaratacak ve üretkenliğinizi gösterileceğiniz bir Dolunay. Toplum önündeki statü ve kariyerinizi etkileyecek gelişmeler olabilir. Özel hayatınızla alakalı bazı temel sorunları ele alabilir, geleceğinize dair iyileştirici adımlar atabilirsiniz. Otorite figürlerinize fedakârlık yapacağınız durumlar oluşabilir.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, dünya görüşünüzü, vizyonunuzu aydınlatacak deneyimler yaşayabileceğiniz bir Dolunay. Yurt dışı bağlantılı işleriniz, eğitim ve hukuksal meselelerinize daha fazla enerjinizi harcamanız gerekebilir. Duygusal açıdan kararsızlıklar yaşamanız, özel yaşamınıza dair istek ve arzularınızı değiştirme ihtimaliyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

 ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) ) Sevgili Aslanlar, gelirleriniz ve eşiniz, ortağınızla olan ilişkilerinizi etkileyecek değişimler yaşabileceğiniz bir Dolunay. Paylaşımlı para mesellerinde yanlış anlamalar iş birliğinizin bozulmasına el verebilir. Kredi, ödemeler, alacak konuları veya yatırımlarınızla ilgili hususlarda bazı alternatiflere başvurabilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, duygularınızı kolay ifade edebileceğiniz bir Dolunay. Eşiniz, yada hayat arkadaşınız Kalp ve zihin senkronizesi  içinde olmanın önemi anlayabilir. Ve onun için daha fazla anlam ifade etiğinizi size hissettirebilir. Görmezden geldiğiniz yada zamansızlıktan ertelediğiniz görevlerinizi veya projelerinizi tamamlamaya odaklanabilirsiniz.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, İşiniz ve günlük rutinlerinizde kendinizi üretken ve verimli hale getirmek için daha atılganlık gösterebileceğiniz bir Dolunay. Çalışma ve günlük yaşamınızda yapmak istediğiniz değişikliklerin bir kaçı bile sizin yeni bir yola girmenizi sağlayacak. Performansınız ve ilişkilerinizin yavaşlamasına sebep olacak sağlık sorunlarınıza özen göstermelisiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, tutkularınız ve mantığınız arasında kalacağınız bir Dolunay. Bazılarınız yeni romantik ilişkilere başlayabilir, Var olan ilişkiler potansiyel riskleri ortadan kaldırabilir yada ilişkileri noktalayabilirler. Varsa çocuklarınızın duygusal sorunlarına kendilerinin çözümleri için fırsat vermelisiniz. Size zevk ve mutluluk veren uğraşlara da zaman ayırmalısınız.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, eviniz, aileniz ve aile bireylerinize odaklanmanız gereken bir Dolunay. Maddi, manevi ailenizden eksik ettiğiniz konulara eğilebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışabilirsiniz. İşinizde Başarıya, kendinizi geliştirmeye ve itibarınızı arttırmaya odaklanabilir,  ilişkilerinizde mutluluğunuzu büyüten güçlü bağlar kurabilirsiniz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, yakın çevreniz ve kardeşlerinizin dahil olduğu bazı konuların gündeme gelebileceği bir Dolunay. Eğitim işleri, bilgi alış verişleri ve iş hayatınızdaki bağlantılarınızı halletmek için kısa yolculuklara çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Duygusal ilişkilerinizde, gerçekçi, esnek ve empatik yaklaşım göstermeniz gereken durumlar oluşabilir.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, zamanınızı finansal kararlara ve planlara ayırabileceğiniz bir Dolunay. İş hayatınızdaki maddiyat ve güvene dayalı bağlantılarınızı ve görüşmelerinizi bir  karara bağlayabilirsiniz. Büyük oranda harcamalarınız artabileceği gibi yatırım fırsatlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Duygusal açıdan sizi destekleyecek birine ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, ilgi ve alakayı üzerinize toplayabileceğiniz bir Dolunay. Yeteneklerinizi geliştirmek güçlü yönlerinizi ortaya çıkartmak ve hedeflerinize dair değişim ve gelişim gösterebilirsiniz. Duygularınız ve içgüdülerinizi hedeflerinize giden yolda kullanabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeli, sizi rahatlatacak aktivite ve uğraşlara zaman ayırmalısınız.