2020 Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) soruların tamamının doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Selahattin Yağız Gülmez, anneannesinin desteği ile bu başarıya ulaştığını söyledi.

Türkiye birincilerinden Yağız Gülmez ananesinin kendisine verdiği moral sayesinde sınavlara hazırlandığını söyleyerek, “Günde 300-350 soru çözerek sınava hazırlandım. Bu süreçte anneannem benim her zaman destekçim oldu. Soru çözdükten sonra molalarda hep anneannemle oyunlar oynadık. Bazen o kazandı, bazen ben. Ananemin bana verdiği moral sayesinde sınavı kazandım” dedi. Anneanne Şengül Uzun ise torunu Yağız Gülmez’in çok başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyerek, “Torunumla gurur duyuyorum. Kendisi zaten çok başarılı ilkokuldan itibaren katıldığı tüm yarışmalarda hep madalya getirdi” diye duygularını dile getirdi.

 

“ANNEANNEM BANA MORAL OLDU”

 

Üstün yetenekli öğrenciler 10. ÜYEP Bellek Olimpiyatı’nda mücadele etti Üstün yetenekli öğrenciler 10. ÜYEP Bellek Olimpiyatı’nda mücadele etti

Anneanne Şengül Uzun’ın sınava hazırlık sürecinde kendisinin en büyük destekçisi olduğunu belirten Selahattin Yağız Gülmez, çok fazla soru çözerek sınava hazırlandığını söyledi. Boş zamanlarında evde kitap okuduğunu, anneannesi ile birlikte kutu oyunları oynadığını aktaran Yağız Gülmez, oynadıkları oyunları şöyle anlattı: “Son aylarda günde 300-350 soru çözerek sınava hazırlandım. Gecelere kadar çalıştığım oldu. Sınava çalışırken anneannem bana hep moral kaynağı oldu. ‘Hadi yavrum birinci olacaksın, güzel oğlum’ diyerek ben ders çalışırken bana destek verdi. Boş zamanlarımda da ananemle oyun oynayarak dinledim. Ders çalışma aralarında hep benim yanımda oldu. Hala da oynuyoruz. Bazen o kazanıyor, bazen ben kazanıyorum. Bazı oyunları oynamayı anneannemle birlikte öğrendim. Anneannemin güzel dilekleri ve duaları ile sınava hazırlandım. Hayalim doktor olmak" dedi.