Son yıllarda Anadolu kulüpleri bir bir eriyor. Başta Anadolu’nun yıldızı, Eskişehir diyince gelinen isim Eskişehirspor, Bursaspor ve Kocaelispor gibi camialar alt liglere düşerek yüzlerce milyon liralık borçla boğuşur hale geldi.

Bu kadar borç neden niçin oldu malum herkes tarafından biliniyor. Eskişehirspor’da geçmiş Başkanlardan Sinan Özeçoğlu ve şimdiki Başkan Mehmet Şimşek’in çabasıyla profesyonel denetleme kurulu tarafından incelemeler sonucu bugüne kadar hiçbir belgeye ve sonuca ulaşılmadı. Kulübün içini boşaltan kişiler şehrimizde hala elini kolunu sallayarak dolaşıyor.

Futbol yasası

Sakarya Millet Vekili Saffet Sancaklı tarafın hazırlanan spor yasası kanunu Meclis’te kanundan geçti. Futbol camiasında hemen bu yasa ile bir telaş sardı ve dediler ki” Kulüpleri yönetecek başkan bulamazsınız”. Saffet Sancaklı’da cevap olarak “85 milyonluk ülkede bu kulüpleri yönetecek namuslu, şerefli insan bulamıyorsak kapatın gidin” dedi. Geçtiğimiz günlerde Eskişehirli spor yorumcusu Önder Özen’de “Eskişehirspor benim kulübüm düştü üzülmedim açıklaması” da manşetleri süsledi. Eskişehirspor için artık küllerinde doğma zamanı en dipteyiz artık...