30 Nisan 2018 Pazartesi günü Saat 03.59 da Akrep burcundaki 9 derece Ay ve Boğa burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana gelecek.

Her Dolunay gerçekleştirme, tezahür etme ve başarılarımıza vurgu yapar. Hayatımıza giren her şeye güçlü bir ışık veren, güçlü bir enerjinin doruğunu işaret eder.

Akrep-Boğa ekseninde meydana gelen Dolunay iki sabit işaretli toprak ve su elementinin temsilcileridir. Beden ve ruh, hayat ve ölüm arasında gelişme alanıdır.

 

Dolunay horoskopunda Balık burcu yükseliyor. Dolunay KAD VE GAD ile büyük kare oluştururken, Satürn Güneş’e trine, Ay’a sekstil açı kalıbıyla bağlantı kuruyor.

Dolunay’ın iki yönetici gezegenleri ise Mars ve Plüton kendi aralarında kavuşum vermekte, artık değişimin ve dönüşümün gerekliliğini işaret etmekte

 

Kişisel alanlarda, karşı cins, aileniz veya sevdiklerinizle aranızda güven, kuşku ve ihanet, sorunları yaşayabilirsiniz. Duygusal istikrarsızlıklar, cinsel konularda sırların açığa çıkması, öfke, hayal, kırıklıkları, kırılmalara bağlı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz.

İş yaşamınızdaki otorite figürlerinin güç kullanımları, dayatmacı davranışları ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Finanssal konularda yada duygusal harcamalarınızda dengeli ve doğru kararlar vermeniz gerekebilir.

Toplumsal alanlarda ise, İktidar oyunları, ego savaları,  ekonomik sorunlar ve politikacıların düşünmeden aldıkları kararlardan kaynaklanan sorunlar ortaya çıkabilir.

Yabancı ülkeler ile ilişki, işbirlikleri ve diplomaside krizler yaşanabilir. Güç gösterileri ile baskı yaratma  durumlar, öfkeye dayalı yıkıcı eylemler, terör saldırıları, casusluk veya gizli operasyonlar da gündeme gelebilir.

Ruhsal ve bedensel hassasiyetle birlikte, mide, sindirim ve üreme organlarıyla ilgili problemler artabilir. Kaza ve sakarlıklara karşı da tedbirli olmakta fayda var.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, duygusal ilişkilerinize çok fazla enerji harcamak zorunda kalabilirsiniz. Ortaklı kazançlarda finansal yönetimi ele almak isteğiniz, ortağınızla aranızda hoş olmayan anlaşmazlıklara ve ilişkilerinizin bozulmasına yol açabilir. İşiniz için anket veya araştırmalar içinde olurken, özel yaşamınızda bazı gizli sırlar açığa çıkabilir.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, sosyal olarak daha fazla aktif olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Burcunuzdaki Merkür iletişim ve seyahatlerinizi arttırıyor. Eşiniz, ortağınız yada partneriniz ile yaşamınızın seyrini değiştirecek önemli adımlar atabilirsiniz. Bu dönem anlaşma, sözleşme yapmak veya alım, satım ile ilgili durumlar söz konusu olabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, iş ve günlük hayatınız yoğunluk kazanıyor. Burcunuzda ilerleyen Venüs iş yerinizde maaş artışı, yardım, çalışma koşullarınıza iyileştirici düzenlemeler getirebilir. Bekârlar çalışma ortamınızda ilgi duyduğunuz kişi ile romantik birlikteliğe başlayabilirsiniz. Verimliliğinizi korumak adına sağlığınıza özen gösterebilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, eylem ve etkinlik odaklı olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Heyecan ve romantizm istekleriniz artabilir. Yaşam tarzınızı değiştirecek kararlar alabilirsiniz. Aileniz, çocuklarınız veya partnerinizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Sanatsal tasarılarınızı veya yaratıcı becerilerinizi mükemmelleştirebilirsiniz.

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) ) Sevgili Aslanlar, eviniz, aile bireyleriniz etrafında daha fazla zaman harcayabilirsiniz. Taşınma, ,tadilat, boya veya eşya değişikliği içeren planlarınızı hızlı ve verimli bir tempoda halledebilirsiniz. Evde davetler verebilirsiniz. Yaşam koşullarınızı ve finansmanınızı geliştirmek adına evinizden çalışma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, zihinsel olarak aktif bir zamandasınız. Kardeşleriniz, yakın çevreniz, komşularınız veya iş arkadaşlarınız ile görüşmeleriniz daha da sıklaşabilir. İş ve özel meseleleri veya bilgi edinmeye dair gezilere ve ziyaretlere çıkabilirsiniz. Yaşamsal bir amacınızı veya planınızı gerçekleştirme fırsatı elde edebilirsiniz.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, finansal durumunuzu ve kişisel değerlerinizi geliştirmek için harekete geçebilirsiniz. Güvenliğinizi ve rahatınızı arttırmak için bazı harcamalarda bulunabilirsiniz. Bu dönem yaşam ortağınızla maddi ve manevi anlamda sizi büyütecek, güçlendirecek ileriye yönelik plan ve projelerinizi hayata geçirebilirsiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile daha enerjik ve rekabetçi olacaksınız. Kişiliğinizi, becerilerinizi ve üretkenliğinizi eyleme geçirebilirsiniz. Yaşamınızla ilgili önemli kararlar alabilir, yeni şanslarla karşılaşabilirsiniz. İmajınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Sağlık sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, kendinizin ve hakikatlerinizin derinine inebilir, hayatınızda neye odaklanmanız gerekenin farkına varabilirsiniz. Mazide kalan bir meseleyi mercek altına alarak gizemli düşmanınızı açığa çıkartabilirsiniz. ilgi alanlarınızı sanat, müzik, terapi ve sosyal yada hizmet işlerine kaydırarak kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, gruplar, organizasyonlar ve arkadaşlarınız ile eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir dönem. Bazı arkadaşlarınızın üstünlük havaları sizi onlara yabancılaştırabilir. Gireceğiniz ortamlarda bakış açınızın değişimine neden olacak deneyimler yaşayabilirsiniz.

Yaşam tarzınızı değiştirecek, yeni yapılar gelişebilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, iş ve kariyer yaşamınızda hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Yetkililerle daha çok muhatap olarak kişisel tanınırlık ve kamusal itibarınızı geliştirebilirsiniz veya işinizi kaybedebilirsiniz.

Bu dönem yaşamınızla ilgili doğru kararlar almak, doğru kapıları çalmak ve motive edici anlaşmalar yapmak için sezgilerinize güvenmelisiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, seyahat, eğitim, iletişim, medya ve ruhsal aktivitelere ilginiz daha fazla kayabilir. Ahlak ve din konularında yaşayacağınız deneyimleriniz kişisel bir yaşam felsefesi geliştirmenizi sağlayabilir. Hoşgörü, sadakat ve iyi niyetinizi kullanarak bu dönem duygusal ilişkilerinizi arzu ettiğiniz yere taşıyabilirsiniz sevgili Balıklar.